Türkiye’de yılın otomobili finalistleri belli oldu - Page 1

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından düzenlenen Türkiye’de Yılın Otomobili yarışmasında sona doğru gelindi. Yarışmada 17 aday yılın otomobili olmak için yarıştı ve yapılan oylamalarla finalist olmaya hak kazanan 7 otomobil belli oldu. Yarışmada 75 OGD üyesi oy kullanırken, göz önünde bulundurulan kriterler; tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi ve fiyat-performans oranı oldu.


Bu yıl beşincisi düzenlenen yarışmanın ikinci etabında finale kalan otomobiller için 8 Nisan’da, Intercity İstanbul Park’ta test sürüşü yapılacak ve ikinci oylamaya geçilecek. Finalistleri son bir kez daha görme şansı yakalayacak olan Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) üyeleri, 250 puanı adaylar arasında dağıtarak birinciyi belirlemiş olacak. En fazla puanı alan otomobil ise, “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçilmiş olacak. Yarışmanın birincisi, 14 Nisan 2020 tarihinde düzenlenecek olan tören ile beraber açıklanacak.

Türkiye’de yılın otomobili finalistleri belli oldu - Page 2

BMW 3 Serisi yılın otomobili adaylarının arasında belki de en iddialı olanı.

Türkiye’de yılın otomobili finalistleri belli oldu - Page 3

Otomobilin iç tasarımı ve konforu rakiplerinden bir adım önde olmasını sağlıyor.

Türkiye’de yılın otomobili finalistleri belli oldu - Page 4

Citroen C5 Aircross, Haziran ayında piyasaya çıkmasına rağmen 2019 yılının en çok satan araçları listesine girmeyi başarmıştı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.