Türkiye’nin yerli elektrikli otomobili satışa çıktı! 160 bin TL’lik fiyatı sevindirdi! - Page 1

Otomobil piyasasında büyük bir devrim yaşanıyor. Nitekim bu devrimde Türkiye de başrol oyunculardan biri olmak için kolları sıvamış durumda. Elektrikli otomobiller pazarında Türkiye de etkin bir rol oynayacak.


Yerli ve milli TOGG için geri sayımda artık sona geldik. Öyle ki artık saniyeleri saymaya başladık diyebiliriz. Nitekim bazı şanslı kişiler kısa süre sonra TOGG'a binmeye başlayacaklar.


Bilindiği üzere otomobil pazarında büyük bir devrim yaşanıyor. Elektrikli otomobiller devrimi. Sektörün köklü isimleri dahi pek çok popüler modelini kızağa çekerek elektrikli otomobil üretimine yoğunlaşmak istiyor. Türkiye de bu pazarda TOGG ile devlere kafa tutma niyetinde.

Türkiye’nin yerli elektrikli otomobili satışa çıktı! 160 bin TL’lik fiyatı sevindirdi! - Page 2

TOGG uzun bir süredir geliştirme aşamasında. Şimdiye kadar büyük bir ilerleme kaydedilen projede artık iş son adımlara kaldı. Kısa bir süre sonra TOGG son tüketicinin kullanımına sunulmuş olacak. Hatta bu ay içerisinde otomobilin ön satışa çıkması planlanıyor. Nitekim fiyat baremi de az çok belli olmuş durumda.

Türkiye’nin yerli elektrikli otomobili satışa çıktı! 160 bin TL’lik fiyatı sevindirdi! - Page 3

Tabi ki TOGG Türkiye’nin elektrikli otomobil pazarındaki en büyük kozu olacak. Zira bu otomobil şimdiden Avrupa pazarında da dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Yani otomobile olan talebin hayli yüksek olacağını söyleyebiliriz.

Türkiye’nin yerli elektrikli otomobili satışa çıktı! 160 bin TL’lik fiyatı sevindirdi! - Page 4

Elbette bu kadar donanımlı bir SUV modelinin çok ucuza satılmasını beklemek zaten hata olurdu. Nitekim TOGG’un fiyatının da en iyi ihtimalle bile 800 bin TL’nin üzerinde olması bekleniyor. Belirtiyoruz. Bu en iyi ihtimal. Dolayısıyla fiyat etiketinin 1 milyona yakın çıkması da bizleri şaşırtmayacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.