Otomobil

Uçan taksiler 2025 yılında trafiğe çıkıyor!

Archer Aviation ve United Airlines, bugün Chicago'da ticari bir hava taksisi rotası başlatmak için bir ortaklık duyurdu. Şirketler, 2025 yılında şehir merkezi ile O'Hare Uluslararası Havalimanı arasındaki uçuş yolunu açmayı planlıyor.

Uçan taksiler 2025 yılında trafiğe çıkıyor!

United'ın genel merkezi ve en büyük merkezi olmasının yanı sıra, Chicago'nun havaalanı ulaşımı, onu uçan taksiler için ideal bir test ortamı haline getiriyor. Örneğin, Rosemont'un batı banliyösünde bulunan O'Hare'e arabayla gidip gelmek, trafiğe bağlı olarak 35 dakikadan bir saate kadar sürebilir; bu yol şehrin yükseltilmiş trenlerinden biriyle bile yaklaşık 45 dakika sürebiliyor.

Ancak Archer, hava taksilerinden birindeki bir uçuşun O'Hare'den şehir merkezindeki bir helikopter pistindeki varış noktasına gitmesinin yalnızca 10 dakika süreceğini tahmin ediyor. Program başlangıçta ana hat O'Hare / şehir merkezi rotasıyla sınırlı olacak, ancak şirketler sonunda çevredeki topluluklara daha küçük yollar eklemeyi planlıyor.

Uçan taksiler 2025 yılında trafiğe çıkıyor! - Resim : 1

Uçan taksiler 2025 yılında trafiğe çıkıyor!

Archer, yaklaşan rotayı ayrıntılara girmeden yolcular için "maliyet açısından rekabetçi" olarak tanımlıyor. Ancak başlangıçta zengin iş seyahatinde olanlarla sınırlı olsa bile, program çevre için de iyi olacak. Archer'ın hava taksileri elektrik motorları ve piller kullanıyor ve emisyon üretmez. Belediye Başkanı Lori Lightfoot, "Bu heyecan verici yeni teknoloji, ulaşım araçlarımızın karbonunu daha da azaltacak ve bizi iklim değişikliğine karşı mücadelemizde bir adım daha ileriye taşıyacak" dedi. "Chicago sakinlerinin ülkede bu yenilikçi ve kullanışlı seyahat biçimini deneyimleyen ilk kişiler arasında yer almasından memnuniyet duyuyorum."

Ortaklık, United'ın uçan taksilere yaptığı agresif yatırımların sonuncusu. Geçen yıl havayolu, Eve Air Mobility'den en az 200 elektrikli uçan taksi sipariş etti; bu, önceki ay Archer'a yatırdığı 10 milyon dolarlık depozitoyu takip etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.