Vladimir Putin’in Rus yapımı Kortezh ya da Kortej adı verilen yeni ve olağanüstü limuzini satın alınmaya hazır gibi. Dünyanın en pahalı limuzinleri arasında yer alacak olan bu aracın da dahil olduğu Kortej Projesi için Rusya, sadece bu yıl tamı tamına 54 milyon dolar harcadı.

Limuzin, sedan, SUV ve minivan olmak üzere dört farklı gövde tasarımına sahip olan bu taşıt; Obama’nın en pahalı zırhlı araçlar arasında yer alan “Beast” adlı limuzinini gölgede bırakacak gibi görünüyor.

Bu etkileyici araç, Moskova’daki Bilimsel Otomobil Araştırma Merkezi ve Otomotiv Motorları Enstitüsü’nde (NAMI) Porsche ile işbirliği yapılarak tasarlandı. 6.0 ve 6.6 liltrelik 800 beygir gücü üreten V12 Porsche motoruyla güçlendirilen bu canavar, Mercedes ve Maybach şirketlerinin yürüyen kalesi 2017 S600 Guard modelinden çok daha güçlüydü.

Sekiz, altı ve hatta dört silindirli motor versiyonlarının da yer aldığı bu proje Putin’i fazlasıyla sevindirecek gibi görünüyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.