Volkswagen Elektrikli araç piyasasını domine etmeye başladı! Kazançlar çok büyük! - Page 1

Volkswagen, elektromobilite söz konusu olduğunda hiçbir geri adım atmıyor. Kısa süre önce elektrikli otomobilleri büyük kitlelere ulaştırmak için uygun fiyatlı, pille çalışan bir şehir otomobilini tanıtmıştı. Şu anda, ABD'li alıcıların alabileceği yalnızca ID.4'ü var, ancak retro tarzdaki ID.Buzz minivan'ın gelişiyle bu durum tamamen değişecek.

Volkswagen Elektrikli araç piyasasını domine etmeye başladı! Kazançlar çok büyük! - Page 2

Şirket CEO'su Herbert Diess, EV'lerin çok yakında ICE (İçten yanmalı motorlar) ile çalışan arabalar kadar karlı olacağını belirterek, EV segmentine yönelik bu isteğin beklenenden daha kısa sürede meyvesini vereceğini düşünüyor.

Volkswagen Elektrikli araç piyasasını domine etmeye başladı! Kazançlar çok büyük! - Page 3

Şirketin yıllık hissedar toplantısında Diess, VW'nin "E-mobilite işinin planlanandan daha önce içten yanmalı motor işi kadar karlı olacağını" beklediğini belirtti.

Volkswagen Elektrikli araç piyasasını domine etmeye başladı! Kazançlar çok büyük! - Page 4

Daha önce, şirket bunun iki ila üç yıl süreceğini tahmin ediyordu. Grup, 2021 yılında tüm dünyadaki müşterilere 452.000 elektrikli araç sattı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.