Otomobil

Volkswagen emisyon skandalı nedeniyle 115 bin otomobili geri satın alabilir

Emisyon testlerinde kullandığı yanıltıcı yazılım nedeniyle Volkswagen'e ağır bir fatura çıkacak. Son açıklamalara göre şirket 115 bin otomobili geri satın alacak.


Dizel motorlu araçların egzoz emisyon testlerinde kullandığı yanıltıcı yazılım nedeniyle eylül ayından bu yana kriz içerisinde olan Volkswagen, Alman basına göre 115 bin otomobili geri satın alabilir.

Şirket tarafından henüz konuya ilişkin resmi bir açıklama gelmedi; ancak Volkswagen CEO’su Herbert Diess’e göre emisyon standartlarına uymayan araçların onarımı yeni üretim yapmaktan daha zor. Onarım işleminin Volkswagen'e daha yüklü bir faturaca çıkarağı göz önüne alındığında,  hatalı araçların bedellerini sahiplerine ödeyerek geri satın alma şirketin ciddi olarak gündeminde olan bir seçenek. 

1452186708_2015092017021083899.jpg

Amerika’da emisyon skandalından etkilenen 500 binden fazla araç var ve ABD’li yetkililere göre Volkswagen skandala karışan araçları geri almak zorunda. Volkswagen’nin sadece Amerika’da 18 milyar dolar ceza ödemesi gündemde. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.