Otomobil

Volkswagen gelecekten fırlamış gibi görünen elektrikli araç tasarımını tanıttı

Volkswagen, IAA Münih Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (IAA MOBILITY 2021) yeni konsept otomobili ID.Life’ı tanıttı.

Volkswagen gelecekten fırlamış gibi görünen elektrikli araç tasarımını tanıttı

Volkswagen, ID. ailesinin giriş segmentindeki üyesini 2025 yılında pazara sunmaya hazırlanıyor.  7-12 Eylül tarihleri arasında Münih'te düzenlenen IAA Münih Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtılan ID. LIFE konsepti, Volkswagen’in 2025 yılında pazara sunacağı tamamen elektirikli küçük segment modelinin de tasarım dili hakkında da ipuçları veriyor.  Kompakt, tamamen elektrikli crossover konsepti olan bu otomobil, sürdürülebilirliği, dijital teknolojiyi ve zamanının ötesinde yenilikçi bir tasarımı bünyesinde barındırıyor.  

Doğal hammaddelerin ve geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanılması otomobilin sürdürülebilir karakterini yansıtıyor. Aynalar yerine kameralar, akıllı telefon entegrasyonu, direksiyon simidindeki dokunmatik yüzeyler, sezgisel dijital işletim sistemi, çok yönlü ayarlanabilir koltuklar, projeksiyon ekranıyla kısa sürede oyun veya sinema salonuna dönüşebilen iç mekan, zamanın ötesinde bir otomobil deneyimi sunuyor. ID. Life’in 234 PS güce sahip motoru aracı 100 km/s hıza sadece 6.9 saniyede çıkarabiliyor.

İnsan odaklı tasarım

Volkswagen gelecekten fırlamış gibi görünen elektrikli araç tasarımını tanıttı - Resim : 1

ID LIFE, sürdürülebilir mobilite, heyecan verici bir sürüş deneyimi ve çok yönlü kullanıcı ihtiyaçları göz önüne alınarak sıfırdan tasarlanmış bir otomobil. Araca erişim, yüz tanıma yazılımıyla birleştirilmiş bir kamera aracılığıyla sağlanıyor. ID. LIFE'ın tasarımı dikkat çekici şekilde net ve yüksek kaliteli. Karmaşık dekoratif öğelere ve ek parçalara yer verilmemiş. Etkileyici tasarım, konforlu erişim, yükseltilmiş oturma pozisyonu ve olağanüstü değişken iç mekan, ID. LIFE'ı geleceğin kentsel mobilitesi için ideal araç haline getiriyor.

Kameralar ve bir ekrandan oluşan görüntü sistemi, hem dış hem de iç aynaların yerini alıyor. Vites seçimi, dönüş sinyali ve ön cam sileceklerinin tümü altıgen üstü boş direksiyon simidi üzerindeki bir dokunmatik panel aracılığıyla kontrol edilebiliyor. Sürücü, akıllı telefonuyla kontrol sistemine bağlanınca navigasyon, iletişim ve bilgi-eğlence sisteminin kontrolünü rahatlıkla sağlıyor ve tüm araç verilerine çevrimiçi erişim sağlıyor.

Oyun salonu olarak kullanılabilir

Farklı dijital deneyimler için güvenilir bir yol arkadaşı olan ID.LIFE’da, iç mekan kısa sürede sinema veya oyun salonuna dönüşebiliyor. Araçta, bir oyun konsolu ve gerektiğinde gösterge panelinden uzanan bir projeksiyon ekranı da bulunuyor. İçeride bulunan 230 volt / 16 amper güç kaynağına isteğe bağlı olarak diğer cihazlar da bağlanabiliyor. Ön ve arka koltuk sırtlıklarının tamamen yatırılmasıyla da uzanmak için rahat bir ortam oluşturulabiliyor.

Volkswagen, tamamen elektrikli mobilite yolunda ilerlemeye emin adımlarla devam ediyor. ID. LIFE, Volkswagen'in MEB (Modüler Elektrikli Araç Platformu) platformunu üzerinde inşa edilen sekizinci konsept otomobil. Marka, 2030 yılına kadar tamamen elektrikli modellerin toplam araç satışlarındaki payını Avrupa'da yüzde 70'e, Kuzey Amerika ve Çin'de ise yüzde 50'ye çıkarmayı hedefliyor. ID. LIFE, Volkswagen'in yüksek hacimli küçük otomobil segmentinde de elektrikli mobilite sunma ve böylece milyonları elektrikli araç sahibi yapma hedefinin altını çiziyor. Volkswagen, uygun fiyatlı elektrikli mobiliteyi, gelişmiş dijitallik, sürdürülebilir üretim ve yüksek kalite standartları ile birleştiriyor. 

Yorumlar
Kral
işe kaplumbağa arabalarla başladılar yıl olmuş gelecek hala kaplumbağa tasarım araçlara yöneliyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.