Volkswagen ID. Buzz için özel kaplamalarla yaratıcılığınızı serbest bırakıyor

Volkswagen, yeni elektrikli aracı ID. Buzz'ı benzersiz kaplamalarla kişiselleştirme imkanı sunuyor. Wrapmate iş birliğiyle geliştirilen 3D konfigüratör sayesinde, kullanıcılar araçlarını kendi zevklerine göre tasarlayabilecekler.

Volkswagen ID. Buzz için özel kaplamalarla yaratıcılığınızı serbest bırakıyor

Volkswagen, yeni elektrikli aracı ID. Buzz'a modern bir dokunuş getiriyor. Otomobil üreticisi, Wrapmate ile iş birliği yaparak ID. Buzz sahiplerinin araçlarını benzersiz kaplamalar ve çıkartmalarla kişiselleştirmelerine olanak tanıyan çevrimiçi 3D konfigüratörünü tanıttı. Bazı kullanıcılar için oldukça karmaşık ve göz yorucu olarak bulunan bu kaplamalar genel olarak beğenildi. Bu yenilikçi iş birliği, 2 Haziran'da ikinci yıllık Uluslararası Volkswagen Otobüs Günü'nde başlatılacak. Wrapmate 3D konfigüratörü, gelecekteki ID. Buzz sürücülerinin gerçek zamanlı olarak özel kaplamaları görselleştirmelerine ve tasarlamalarına olanak tanıyacak, böylece elektrikli araçlarına kişisel bir dokunuş ekleyebilecekler.

2024 sonbaharında müşteriler, kişiselleştirilmiş kaplamaları çevrimiçi olarak veya yerel VW bayileri aracılığıyla sipariş edebilecekler. Wrapmate, ABD genelinde 2.000'den fazla sertifikalı montajcının bulunduğu ağı kullanarak tüm özel grafiklerini kaliteli 3M vinil kullanarak üretecek ve dayanıklılık ile canlı renk kalitesini garanti edecek.

Volkswagen ID. Buzz için özel kaplamalarla yaratıcılığınızı serbest bırakıyor - Resim : 1

Volkswagen, Wrapmate programı aracılığıyla sanatçılar ve marka ortakları tarafından tasarlanan özel baskılı kaplamaları periyodik olarak piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu özel baskıların ilki, görsel sanatçı Dr. Bob Hieronimus tarafından tasarlanan "Dünyayı Sev" tasarımı olacak. Bu benzersiz tasarım, Māori ve Navajo dahil 25 dilde "Dünyayı Sev" ifadesini içeriyor ve küresel birlik ile gezegenimizle daha derin bir bağlantıyı simgeliyor. Dr. Bob Hieronimus'un VW otobüsleriyle köklü bir bağlantısı bulunuyor; 1968'de orijinal "Light Bus"ı boyayarak Woodstock Sanat ve Müzik Festivali'nin ikonik sembolü haline getirmişti.

  1. Buzz, bu yılın sonlarında 2025 modeli olarak ABD'de piyasaya sürülecek ve üç farklı donanım seçeneğiyle sunulacak: Pro S, Pro S Plus ve yalnızca lansmana özel 1st Edition. Tüm modellerde 91 kWh pil bulunacak, arkadan çekişli modeller 282 beygir gücü, 4Motion dört tekerlekten çekiş modelleri ise 335 beygir gücü sunacak. Volkswagen, menzil ve fiyatlandırmayı lansman tarihine daha yakın bir zamanda açıklayacak.
  2. Buzz'ın Avrupa versiyonunu kısa bir süre önce inceledik. Eğer kaçırdıysanız, makale burada.