Volkswagen kullanıcıları şokta! Çok sayıda araç geri çağırılıyor!

Alman otomotiv devi Volkswagen, bazı modellerinde yer alan bir hata sebebiyle çok sayıda aracını geri çağırmak zorunda kalacak. İşte detaylar!

Volkswagen kullanıcıları şokta! Çok sayıda araç geri çağırılıyor!

Bir dönem boğuştuğu emisyon krizinin pençesinden uzun bir süreç sonunda çıkmayı başaran Volkswagen, şimdi de bazı otomobillerini geri çağırmak durumunda kalacak. Bunun sebebi ise oldukça basit gibi görünen ancak ihmal edildiğinde ciddi sonuçlara neden olabilecek bir hata. Bu hata elbette ki bütün Volkswagen marka otomobillerde söz konusu değil. Ancak Türkiye’de de kullanılan ve piyasası olan önemli arabalar da listede. Peki ama bu bahsi geçen hata ne? Volkswagen araçlarını ne zaman geri çağıracak? Detaylar haberimizde.

Ünlü otomobil üreticisi çok sayıda aracını geri çağırıyor!

Markanın araçlarını geri çağırmak zorunda kalmasına neden olan hata, lastik basınç uyarısı ile alakalı. Yani bazı Volkswagen araçlar, lastik basıncı düşmesine rağmen bunu sürücüye iletmiyor ve uyarı ekranında bunun uyarısı çıkmıyor. ABD Ulusal Otoban Trafik Güvenlik İdaresi’ne göre ise bir otomobilin lastik basıncı düşerse, durumu 15-20 dakika içerisinde sürücüye uyarı olarak sunması gerekiyor. Söz konusu hata sebebi ile yetkili servislere davet edilmesi muhtemel araçları aşağıdan inceleyebilirsiniz. Volkswagen’in 30 Aralık 2022 tarihine kadar bu otomobillerin sahiplerine mektup göndermesi ve servislere davet edilmesi bekleniyor.

2019: VW Tiguan LWB

VW Golf Alltrack

VW Golf R

VW Golf Sportswagen

2019 & 2020:

VW Atlas

VW Golf

VW Golf GTI

VW Jetta

VW Jetta GLI

2020 & 2021: VW Atlas Cross Sport

2021: VW Atlas