Otomobil

Volkswagen, Passat'ın fişini çekti! Bir devrin sonu

Volkswagen geleceğe yönelik planlarını açıkladı. Şirket Passat Sedan üretiminin bu yıl son bulacağını aktardı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Volkswagen, Passat'ın fişini çekti! Bir devrin sonu

SUV modeller dünyada ve ülkemizde yükselişte. Haliyle sedan modeller artık eskisi kadar popüler değil ve tercih edilmiyor. Durum böyle olunca da Volkswagen da geleceğe yönelik ilerleyişinde bazı kararlar aldıklarını duyurdu. Bu karar Passat sevenleri yakından ilgilendiriyor.

Volkswagen 3 yeni makyajlı SUV modelini Türkiye'ye getirdi.  VW'nin yeni modellerinin Türkiye lansmanında açıklamalarda bulunan Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü Gino Bottaro, şirketin gelecek planlarını açıkladı.

Volkswagen, Passat'ın fişini çekti! Bir devrin sonu

passat


Bottaro, "2024'ten itibaren satışa sunacağımız elektrikli SUV modellerimizle birlikte SUV sayımız 11 olacak. Bu yıl SUV satış oranımızın yüzde 50’ye çıkmasını planlıyoruz." ifadelerini kullandı. Bottato sözlerine "Pandemi ve çip krizinin etkisiyle Passat sedanın bitişi erkene çekildi. Geleneksel sedan kasa tipi artık ülkemizde de düşüş trendinde. Hem günlük hem de seyahat alışkanlıklarına hizmet eden daha fonksiyonel modellere eğilim artıyor. Passat da bu değişim trendine uyum sağlayarak kabuk değiştiriyor. Sedan yerini Passat Variant ve Alltrack seçeneklerine bırakıyor. Bu modellerimizi farklı donanım ve motor seçenekleri ile pazara sunacağız. 2023 yılında, Tiguan ile Touareg arasına eklenecek yeni SUV modelimiz ile ürün gamımız daha da genişleyecek." ifadelerini ekledi.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Passat araçların geri plana atılması doğru bir karar mı?

Yorumlar
Adıye
Pass at gitsin. O paraları hakeden bir araba değildi zaten
Cevapla
Cenk
VW grubu tam elektriklide veya hybrid otoda çok geri kaldı hala yoğun bir şekilde fosil yakıtlı araç üretiyor. Avrupalı araç üreticisi gibi davranmıyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.