Volkswagen Tiguan çok zor olan bir ödülü daha kazandı! - Page 1

Volkswagen Tiguan, Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) Top Safety Pick+ ödülünün sahibidir. Top Safety Pick+ ödülünü alması ise biraz zor. Ancak firmanın halihazırda VW Golf R modelinde bu ödül bulunuyor. Şimdi ise VW Tiguan bu ödülü kazandı.

Volkswagen Tiguan çok zor olan bir ödülü daha kazandı! - Page 2

IIHS'nin en büyük ödülünü alması için, otomobilin altı çarpışma dayanıklılık testinden geçmesi ve standart farlarla "kabul edilebilir" bir puan alması gerekiyor.

Volkswagen Tiguan çok zor olan bir ödülü daha kazandı! - Page 3

IIHS standartları endüstri standartlarını iyileştirmek için daha katı hale geldiğinden, farlar birçok otomobil üreticisini bazen zorlayabiliyor. Tiguan, "kabul edilebilir" far derecesini, esas olarak modern LED farlarıyla elde etti.

Volkswagen Tiguan çok zor olan bir ödülü daha kazandı! - Page 4

Tiguan, VW'nin araçtan araca ön çarpışma önleme teknolojisinin anahtarı olan "Ön Yardım Sistemi" için mükemmel bir "Üstün" derece elde etti. Bu özellik ayrıca araçtan yayalara önden çarpışma önleme için "gelişmiş" bir derece de kazandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.