Volkswagen'in 450 milyon doları böyle battı! - Page 1

Geçen yıl şubat ortasında, Porsche, Volkswagen, Audi ve Lamborghini gibi lüks arabaları taşıyan büyük kargo gemisi Felicity Ace, bilinmeyen bir nedenle alev aldı. Ancak, Portekiz donanması ve o sırada yakındaki diğer gemilerin yardımıyla 22 kişilik mürettebatı kurtarıldı. Ama geminin sonu üzücüydü.

Volkswagen'in 450 milyon doları böyle battı! - Page 2

Porsche ve Lamborghini'yi taşıyan yük gemisi Felicity Ace battı!


Stuttgart'tan 1100 Porsche ve 189 Bentley satın aldığı bilinen Felicity Ace, aralarında Audi, Volkswagen ve Lamborghini'nin de bulunduğu toplam 4 bine yakın kargoyla ABD'ye yola çıkmıştı. Tabii ki, yangın oldukça yüksek bir ses çıkardı. Ancak ekipten hemen sonra yangını söndürmek ve arabaları kurtarmak için çalışmalar başladı.

Volkswagen'in 450 milyon doları böyle battı! - Page 3

Geminin Avrupa'dan gelen arabalarla yüklü olduğu biliniyordu, bu nedenle malların gerçek sahibi, özellikle VW grubu biliniyordu.

Volkswagen'in 450 milyon doları böyle battı! - Page 4

Ancak Felicity Ace gemisinin sahibi Japonya merkezli Mitsui OSK Lines nakliye firmasının olaya karışmasıyla sorumlunun kim olduğu öğrenildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.