Otomobil

Volkswagen'in elektrikli otomobili ID Crozz!

Nisan 2017’de Shanghai Auto Show’da ortaya çıkan VW ID Crozz, son olarak Los Angeles Auto Show’da boy gösterdi.


Volkswagen2020 yılından sonra çeşitli segmentlerdeki birçok elektrikli otomobili piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Alman devi, Volkswagen ID hatchback, ID Buzz ve Volkswagen Microbus’tan sonra yeni bir elektrikli crossover olan ID Crozz ile piyasaya selam çakmaya devam ediyor. 

ID Crozz olarak adlandırılan otomobilVolkswagen‘in elektrikli otomobiller için kullandığı MEB platformunda temellendirilmiş. MEB'in Türkçe karşılığı Modüler Elektrikli Model. Her bir aks için bir tane olmak üzere iki elektrikli motora sahip Crozz302 beygir gücünde.

1512471890_maxresdefault.jpg

Araçtaki 83 kw/h bir lityum iyon pil paketi kullanıcıya tek şarjda 500 km yolculuk sunuyor. Ayrıca pilleri 30 dakikada %80’e kadar şarj edilebilmeye yarayan hızlı şarj özelliği mevcut. Otomobil direksiyon üzerindeki logoya basılarak aktif edilen ID Pilot olarak adlandırılan tamamen otonom bir sürüş kabiliyetine sahip. ID Pilot devreye girdiğinde aracın otonom modda olduğunu belirtmek için dış aydınlatmalar değişiyor. Ayrıca sürücü 10.2 inçlik gösterge panelinden yolculukla ilgili tüm detayları kontrol edebiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.