Volkswagen Grubu altında MOIA isminde bir ulaşım ve araç paylaşım platformu kuran Alman üretici ilk somut adımını atarak benzer planları bulunan dev rakiplerinin önüne geçmiş görünüyor.

Volkswagen, MOIA için kullanılacak elektrikli van aracını TechCrunch Disrupt'ta ilk kez görücüye çıkardı ve önemli haberler paylaşarak katılımcılardan da geri bildirim topladı.

6 yolcu taşıyabilen araç geniş koltukları ve kablosuz internet bağlantısıyla öne çıkıyor. LED aydınlatmanın yanı sıra araçta çok sayıda priz ve usb bağlantı noktası da bulunuyor. Volkswagen MOIA için üretilen elektrikli van sayısı 7 yıl içinde 1 milyon adede ulaşacak. İlk 200 araç 2018 yılında yollarda olacak.

Gelen bilgilere göre MOIA, ilk olarak 2018 yılında Hamburg'da hizmete sunulacak ve 200 elektrikli van ile işe başlanacak. Uber mantığıyla çalışacak servis varış noktaları veya güzergahları benzer olan altı yolcuya transfer hizmet verecek ve 2025 yılı itibarıyla Avrupa ve ABD'de 1 milyon araca ulaşması planlanıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.