Xiaomi, Ağustos ayında ilk otomobil prototipini tanıtacak!

Çinli teknoloji devi Xiaomi Ağustos ayında merakla beklenen EV aracının prototip versiyonunu tanıtacak. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Xiaomi, Ağustos ayında ilk otomobil prototipini tanıtacak!

Çinli teknoloji devi Xiaomi ilk otomobil prototipini sunacak. Teknik olarak bu Xiaomi'nin çıkardığı ilk EV değil. Bundan önce Xiaomi M365 elektrikli scooter karşımıza çıkmıştı. 

Xiaomi, Ağustos ayında ilk otomobil prototipini tanıtacak!

xiaomi ev

Çinli teknoloji devi geçen yıl elektrikli otomobil pazarına büyük bir taahhütte bulundu ve önümüzdeki on yıl içinde 10 milyar dolar yatırım sözü verdi. Bu cephedeki en son gelişmede, şirket kurucusu Lei Jun'un ilk EV prototipini Ağustos ayında açıklaması bekleniyor. Bu araba, WM Motor'un Maven konsept otomobilinden sorumlu HVST Automobile Design tarafından tasarlandı. Açılış gerçekleştikten sonra, prototip daha fazla yol testi için karşımıza çıkacak. Potansiyel olarak bir Xiaomi otomobil PR kampanyasının başlamasını bekleyebiliriz.

Gerçek üretim arabaları ise hala uzakta diyebiliriz. Xiaomi Auto üretim tesisi ve Ar-Ge merkezi Yizhuang'da inşa edilecek ve ilk gerçek otomobillerin 2024'te üretim hattından çıkması bekleniyor. Konu elektrikli araçlar olduğunda artık artan bir talep olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu kapsamda Çinli teknoloji devi de kendine sağlam bir yer edinebilir diyebiliriz. Apple Car projesinden ise hala net bir ses gelmiş değil. Ağustos ayında çıkacak olan Xiaomi prototip EV aracının özelliklerine göre beklentiler şekillenecektir.