Otomobil

Xiaomi elektrikli otomobil üretebilir!

Çin medyası teknoloji üreticisi Xiaomi'nin 3 yıl içerisinde elektrikli otomobil üretme planının olduğunu iddia etti.


Daha önce Xiaomi'nin kendi elektrikli otomobil markasını oluşturmak için plan yaptığı söylentileri vardı. Hatta şirketin Tesla ile müzakere ettiği bile iddia edilmişti. Bugün gelen haberler Xiaomi'nin elektrikli otomobil üreteceğini söylüyor.

1425389046_img20150303152301.jpg

Yenilikçi teknolojilerle akıllı telefonlar, tabletler, televizyonlar, TV kutuları, bağlantı yönlendiriciler, akıllı evler ve daha fazla akıllı cihazlar üreten Çin'in parlayan yıldızı Xiaomi'nin gelecek yıllarda bir otomobil ürettiğini görürseniz şaşırmayın. Çin medyasına göre Xiaomi CEO'su yaptığı bir açıklamada, şirket olarak 3-5 yıl içerisinde mevcut ürün sınıfının üzerinde elektrikli otomobil üretme planlarının olduğunu söylediği iddia ediliyor.

İddialar ne kadar gerçeğe dönüşür bilinmez ama, her zaman yenilikçi ürünlerle karşımıza çıkmayı başaran firmanın elektrikli otomobil üretmesi zor olmasa gerek. Xiaomi'nin akıllı telefonları ile ilgili yaptığımız haberlere ilerleyen dönemlerde otomobil haberleri de eklenebilir kim bilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.