Xiaomi lidar sensörlü aracı ile Tesla'ya kafa tutacak! - Page 1

Akıllı telefon, aksesuar ve ev aletleri pazarına hakim olduktan sonra Xiaomi, araba dünyasına adım atmaya hazır. Şirket, 2024'ün ilk çeyreğinde ilk arabasını üreteceğini zaten onayladı.

Xiaomi lidar sensörlü aracı ile Tesla'ya kafa tutacak! - Page 2

Söylentilere göre Xiaomi'nin arabası, Tesla ve diğer elektrikli araçlarla rekabet edecek tam özellikli, kendi kendini süren bir elektrikli araç olacak. Bugün, bir Weibo blog yazarı, şirketin gelişmelerde ilerleme kaydettiğini gösteren bir Xiaomi test arabasının görselini paylaştı.

Xiaomi lidar sensörlü aracı ile Tesla'ya kafa tutacak! - Page 3

Deroy kullanıcı adını kullanan bir araba blogcusu, Xiaomi'nin kendi kendini süren test arabasının bir resmini paylaştı. Tavanda bir lidar sensörü bulunan otomobilin şık bir tasarıma sahip olduğu görülebiliyor.

Xiaomi lidar sensörlü aracı ile Tesla'ya kafa tutacak! - Page 4

Aracın tasarım olarak harika göründüğünü söylemek yanlış olmayacaktır. Ancak bu sadece bir test arabası ve nihai tasarım muhtemelen değişecek. Resimde görülen arabanın başka bir markaya ait olması ve Xiaomi'nin onu sadece Lidar sensörlerini ve diğer kendi kendine sürüş teknolojilerini test etmek için kullanması bile mümkün.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.