Xiaomi SU7'nin otoparktaki kendiliğinden park videosu ortaya çıktı

Xiaomi'nin yeni SU7 modelinin, çok katlı bir otoparkta kendiliğinden park ettiğini gösteren bir video yayınlandı. Bu teknoloji, otopark deneyimini tamamen değiştirebilir.

Xiaomi SU7'nin otoparktaki kendiliğinden park videosu ortaya çıktı

Geçtiğimiz hafta Çin'de tanıtılan Xiaomi SU7 EV, zaten bazı Xiaomi mağazalarında sergilenmeye başladı. Xiaomi'nin yeni elektrikli aracı, kendiliğinden park etme yeteneği dahil bir dizi etkileyici özelliğe sahip. SU7'nin çok katlı bir otoparkta kendiliğinden park ettiğini gösteren bir video ortaya çıktı. SU7, kendi kendine sürüş özellikleri için gelişmiş Lidar, radar ve kameralarla donatılmış durumda.

Çin'de elektrikli araç devrimi hız kazanırken, her hafta piyasaya çeşitli yeni modeller giriyor. Xiaomi SU7 ise, bir otomotiv şirketi değil bir teknoloji markası tarafından üretilmesiyle benzersiz. Xiaomi, 2021 yılında EV üretim planlarını duyurdu ve 15 ila 20 yıl içinde en iyi beş EV üreticisinden biri olmayı hedefliyor.

Xiaomi, SU7'nin lansmanının ardından yayınladığı tanıtım materyallerinin bir parçası olarak kendiliğinden park etme videosunu paylaştı. Video, SU7'yi Çin'deki bir konumda bulunan çok katlı bir otopark garajında otomatik olarak park ederken gösteriyor. Videoda, SU7'nin sürücüsü garajın girişine sürüyor ve ardından aracın bilgi-eğlence ekranındaki bir düğmeye dokunuyor. Sürücü araçtan çıkıyor ve araç, farklı katlara çıkarak otoparka otomatik olarak giriyor.

Xiaomi SU7'nin otoparktaki kendiliğinden park videosu ortaya çıktı

Aracın akıllı hareketi, park edilmiş bir Audi A7'nin yanından manevra yaparak öne çıkıyor. Araç, otoparkın en üst katına ulaşana kadar hareketine devam ediyor. Daha sonra bir park yeri buluyor ve geri geri park ediyor.

Xiaomi SU7'nin kendiliğinden park etme videosundan bazı optikler eksik. SU7'nin park etmek için yalnızca kendi navigasyon sistemine mi güvendiği yoksa park alanının zaten bu tür etkinlikleri destekleyecek şekilde özel olarak donatılıp donatılmadığı belirsiz. Eğer Xiaomi SU7, otoparkta yolunu bulmak için yalnızca sensörlerine ve yazılımına güvenmişse, bu gerçekten etkileyici bir başarı olacaktır.

SU7'nin eller serbest otoyol sürüşü işlevselliği ve otomatik park özelliğiyle geleceği onaylandı. Şehir içi kendi kendine sürüş, Xiaomi SU7 için yazılım yığınının bir güncellemesiyle mümkün olabilir. Xiaomi, bu yılın ilerleyen zamanlarında Çin pazarına giriş yapacak olan SU7 hakkında daha fazla bilgi paylaşmaya devam edecek. Bu arada, aşağıda Xiaomi SU7'nin önizleme videosunu izleyebilirsiniz.