Otomobil

Xiaomi'den otomobil pazarını ele geçirecek hamle

Xiaomi akıllı araç pazarına bir alt markasıyla giriş yapacak. Hava temizle cihazı ve klima gibi ürünler üreten SmartMi şimdi otomobil sektörüne giriyor.

Xiaomi'den otomobil pazarını ele geçirecek hamle

Xiaomi'nin kaynaklarını akıllı araba projesine adadığını zaten biliyoruz. Ancak yeni bir rapor, şirketin yan kuruluşlarından birinin daha otomobil pazarına girmeyi hedeflediğini ortaya koydu. Görünüşe göre Çinli teknoloji devi Air Purifier üreticisi SmartMi kendi akıllı arabalarını üretmeyi planlıyor.

Özellikle SmartMi, Çin'de Zhimi Teknolojisi olarak da biliniyor. Marka bir dizi akıllı ev ürünü/cihazı üretmesiyle tanınıyor. Şimdi, marka uzmanlığını tüketici elektroniği ürünleri dışında bir şeyle deneyecek ve otomobil endüstrisine giriş yapacak.

Xiaomi'den otomobil pazarını ele geçirecek hamle

xiaomi

Habere göre, konuya yakın kaynaklar ilk modelin bir SUV otomobil olacağını ortata koydu. Bu kaynaklar ayrıca, yeni projesinin otomobil birimi olan Xiaomi Motors'tan tamamen bağımsız olacağını da ekledi. Ayrıca, yeni otomobil projesinin yönetimi de ana şirketten ayrı olacak gibi görünüyor, ancak teknoloji devinden bir tür destek gelirse şaşırtıcı olmaz. Şu an itibariyle, markanın en iyi hava temizleyicileri ve klimalar üretmesiyle tanındığı düşünüldüğünde planları oldukça uzak görünüyor. Ancak şirket bu girişiminde fazlasıyla ciddi. SmartMİ'nin, büyük olasılıkla bilinen bir otomobil markasıyla ortak olması gerekecekti, çünkü otomobil pazarı, seri üretim için gereken sorunlardan ve büyük yatırımlardan bahsetmeden bile başarılı bir şekilde girmek için oldukça zor bir segment. Ne yazık ki, şu anda bu haberle ilgili herhangi bir resmi açıklama yok ancak şirket yakında planlarını duyuracaktır.

Yorumlar
Şahin
Ben yeni 2021 note 8,aldım o paraya bu telefon eder Ağa telefon baba bir telefon
Cevapla
Cihan
Reedmi p13 aldım boş kovan güncelleme b bokdeyi pişmanım aldığına reedmi boş teneke...duyrulur
Cevapla
Elvin
Redmi p13 diye model yoktur.Kullandigin telefonun markasini bile bilmiyorsun.Reeder p13 kullandigin tel
Onur
Xiaomi redmi de p13 diye bir telefon bile yok düzgün araştır teleofnunu reeder p13 o giriş segmenti en düşük telefonlardan biri ucuz malın yahnisi yani
YUSUF HaktaN
Reeder markası olmasın aldığın,daha aldığın telefonun markasını bilmiyorsun, yorum yapmaya çalışıyorsun,
. ...
Pekde kotu degil son guncellemeyide yapdik ama. Ama nedense bazilarinda kotu.
Cevapla
HUAVEY DOSTU
İXOMİ ÇÖP HUAVEYİN ÖNÜ KESİLİNCE MEYDAN MİYE KALDI
Cevapla
Boş yapiyon
Xiaomi nin en kötüsünü alırsan huawei den kötü olur tabi ,
Uğur
Xiaomi önce adam gibi arayüz yapmayı becersinde araba kusur kalsın. Paramla aldığım ürünü nasıl kullanacağıma karar veren firma yarın araba alsam onada karışır.
Cevapla
Xiaomi Admin'e Cevap
Arkadaşım benim neyi nasıl kullanacağıma parasıyla aldığım ürüne kimse karışamaz. Koyduğu kısıtlamalar aptallık terbiyesizlik. Üstelik Çin versiyonuna verip Globalde vermediği bir dünya özellik var. Benim en sinir olduğum navigasyon hareketlerini nova launcher ile kullandırtmaması. Ben Xiaomi arayüz kullanmak istemiyorum arkadaş ne demek zor koşmak. Ayrıca google mesajlar ve google telefon uygulamalarından nefret ediyorum. Odun gibiler. Eski arayüzlerini de kullandım bi tema atıyordun telefon bambaşka oluyordu. Şimdi tema atıyon yamalı bohça gibi yarım yamalar değişiyor bu aptal google stok uygulamalar yüzünden. Berbat etmek için uğraşsa bu kadar rezil edemezdi.
Xiaomi Admin
Nasıl bir arayüz istiyorsunuz? Arayüz zaten şu anda tüm cihazlarda akıcı, düzenli ve güzel çalışıyor. Cihazınızla alakalı bir sorun olabilir.
Mane
Amını siktimin Xiaomi si güncelleme yaptık telefon da arayan isim 25 saniye sonra çıkıyor
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.