Yeni hurda indirimi ile alınabilecek en ucuz otomobiller - Page 1

 Ülkemizde döviz kurunun durdurulamaz yükselişi ile otomobil sektörü oldukça ağır bir darbe almış durumda. Otomobil alımlarında yaşanan düşüşler sadece döviz kurunun yükselişi ile ilgili değil. ÖTV ve KDV oranları ile birlikte kredi faizlerinin yüksekliği de bu duruma eklendiğinde otomobil fiyatlarının oldukça yüksek olduğu ortada. Otomobil sektörünün canlanması için markalar çeşitli kampanyalar düzenlese de bu tam olarak yeterli olmuyor. 

Yeni hurda indirimi ile alınabilecek en ucuz otomobiller - Page 2

Bu noktada devlet ÖTV indirimleri ve hurda teşviği ile hem sektörü canlandırmaya hemde araç sahibi olmak isteyenlere destek olmaya çalışıyor. bu konu ile ilgili olarak geçen hafta içerisinde hurda araçlarda uygulanan indirimi kanun teklifi, Meclis Başkanlığına sunuldu. Teklifin kabul edilmesi halinde 10 bin TL olan hurda indirimi 15 bin TL’ye çıkarılmış olacak. İşte bu indirimden sonra Türkiye’de alınabilecek en uygun fiyatlı otomobiller (rakamlar tahmini olup markaya göre değişiklik gösterebilir);

Yeni hurda indirimi ile alınabilecek en ucuz otomobiller - Page 3

Dacia Sandero 1.0 Ambiance - 60 bin 900 TL

Yeni hurda indirimi ile alınabilecek en ucuz otomobiller - Page 4

Renault Symbol 1.0 dCi Joy - 60 bin 900 TL

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.