Yeni Hyundai Elantra tanıtıldı! İşte özellikleri! - Page 1

Türkiye’nin en çok ilgi gören otomobil markalarından biri olan Hyundai, C segmentinde ürettiği Elantra modelleri ile de dikkat çekmeyi başarıyor. Tasarım çizgileri ve ergonomik yapısı sayesinde ülkemizde de pek çok kullanıcının tercihi olmayı başaran model, artık yenilenmiş yüzüyle karşımıza çıkıyor. Yedinci jenerasyonu ile beraber birçok farklı özelliği de bünyesinde barındıracak olan yeni Hyundai Elantra’nın üretimi 2020 yılının sonbahar aylarında başlayacak ve daha sonrasında ülkemizde de satışa sunulacak.


İşte karşınızda yenilenmiş Hyundai Elantra!

Yeni Hyundai Elantra tanıtıldı! İşte özellikleri! - Page 2

Hyundai, Elantra modelinde ilk kez hibrit motor teknolojisine yer veriyor. Böylelikle çevreci bir özellik kazanan model, 1.6-litrelik GDI Atkinson çevrimine sahip dört silindirli benzinli motordan gücünü alıyor. Elantra'da bu motora ek olarak 32 kw'lik elektrikli bir motora daha yer veriliyor. Tüm bu motor özellikleri birleştiğinde 139 beygirlik güce ulaşan modelin 6 ileri çift kavramalı şanzımanı bulunuyor.

Yeni Hyundai Elantra tanıtıldı! İşte özellikleri! - Page 3

Yeni Hyundai Elantra ile beraber tasarım dilinin hırçınlaştığını gördüğümüz modelde, ön kısımda ızgara daha geniş bir hal alıyor. Far gruplarının da makyajlanmasıyla beraber ön kısımda sportif bir çizgi yakalayan Elantra'nın böylelikle daha geniş görünmesi de sağlanmış oluyor.

Yeni Hyundai Elantra tanıtıldı! İşte özellikleri! - Page 4

Hyundai mühendisleri ve tasarımcılarının yapmış olduğu dokunuşlarla beraber yedinci jenerasyon coupe formuna bürünüyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.