Kia ABD Başkan Yardımcısı Orth Hedrick yeni model hakkında, "Kompakt sedan segmenti oldukça rekabetçi ancak yeni Forte 2019 model yılı için piyasaya sunduğu tüm gelişmelerle birlikte segmentteki rekabette öne geçmeye hazır. En çok satan modellerimizden biri olan Forte'nin yeni nesli, stil, boyutlandırma ve içerikteki iyileştirmelerle, çok yönlü yaşam biçimlerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek kompakt bir sedan arayan sürücüler için cazip bir seçenek." dedi.

Stil bakımından, 2019 Forte uzun bir kaput ve kısa bir güverte ile tıpkı Stinger gibi fastback benzeri bir şekle sahip.

Kia, ayrıca yeni model için daha dinamik bir duruş oluşturacak şekilde motor kapağı noktasını 12 cm geriye almış. Farlar, Stinger'de bulunanlara benzemiyor, LED arka lambalar ise Sportage crossover modelindekileri andırıyor.

Forte'nin toplam uzunluğu 81 cm artırılarak 4640 mm'ye çıkartılmış, bu sayede bacak mesafesi ve bagaj kapasite de artmış. Yükseklik 12.7 mm artırılarak 1440 mm'ye çıkartılırken, genişlik de 1798 mm'ye çıkartılmış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.