5,2 litre/100 km'den başlayan düşük ortalama yakıt tüketimine karşın yine de çok çevik ve hassas bir sürüş deneyimi sağlayan Mazda5, kullanıcısına üst düzey pratiklik, keyif ve performans sunuyor..

Öncü sürgülü kapıları kolay erişim ve yükleme için uzaktan kumandayla veya tek bir dokunuşla açılırken, Esnek Karakuri koltuk sistemi ise Mazda5'i 7 koltuklu aile otomobilleri arasında akıllı seçim yapmaya itiyor. Öte taraftan son derece şık bir tasarıma sahip olan otomobilin dizaynındaki gelişmiş aerodinamik yapı ise olağanüstü yakıt tasarrufuna ve stabil sürüş duygusuna katkıda bulunuyor...

Otomobilin dış kısmı, su ve doğanın hatlarından ve dalgalanışından esinlenen tasarım dilimizi yansıtıyor. Akıcı gövde stili, araç dururken bile bir hareket izlenimi uyandırırken, Mazda5'i geleneksel MPV araç tasarımından ayırt eden şeylerden biri oluyor. Bir diğer ayırt edici özellik ise her iki tarafta yer alan ve kolay erişim ile yükleme olanağı sağlayan, tek dokunuşla kullanılabilen geniş sürgülü kapılar olarak göze çarpıyor.

tasarımı ve sürüş ortamı, alacağınız zevkin ipuçlarını veriyor. Bu, bariz şekilde incelikli bir işçilikle ve kullanıcı odaklı düşünme ile yaratılmış bir iç kısım olarak karşınıza çıkıyor.. Tüm kontroller, gözünüzü yoldan ayırmanıza gerek kalmaksızın kolaylıkla görülecek ve kullanılabilecek bir şekilde dikkatle tasarlanmış. Ayrıca arka koltuklarda yetişkinler için geniş bacak boşluğunun yanı sıra pratik ve esnek Karakuri koltuk sistemi tasarımı bulunuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.