Yeni Opel Insignia, muazzam satış rakamlarına ulaştı!

Peugeot-Citroen Grubu tarafından satın alınan Opel'in amiral gemisi, sektörde fırtınalar estiriyor.

Yeni Opel Insignia, muazzam satış rakamlarına ulaştı!

General Motors tarafında, Fransız Peugeot ve Citroen ortaklığına satılan Opel, yeni pazarlama ve tanıtım hamleleri ile zirveye oynuyor.

Opel’in yeni Amiral gemisi Insignia, Avrupa genelinde satışa sunulmasının üzerinden bir yıl geçmeden 100 bin satış adetine ulaştı. Almanya’da Rüsselsheim fabrikasında üretilen yeni Insignia modelinin Grand Sport, Sports Tourer ve Country Tourer gövde seçenekleri mevcut.

Yeni Opel Insignia, muazzam satış rakamlarına ulaştı! - Resim : 1

Insignia, 6 ileri otomatik ve manuel şanzıman seçenekleri eşliğinde 1.6 Dizel ve 1.5 Benzinli motor seçenekleri ile sunuluyor. Güçlü 2.0 motor seçeneklerinde ise dört çeker sistemi ve 8 ileri otomatik şanzıman şeçeneği standart olarak sunuluyor. 

Yeni Insignia, giriş seviyesinden itibaren standart olarak Takip mesafesi göstergesi, Ön çarpışma ikazı, Şerit koruma özelliği ile şerit ihlali uyarı sistemi, Yaya tanıma özelliği ile aktif acil frenleme sistemi gibi üstün güvenlik özellikleri barındırıyor.

Opel Insignia'nın baz modeli, Türkiye'de  140 bin 900 TL’den fiyatla satışta. Aracın 1.6 Dizel-Otomatik opsiyonu ise 167.400 TL'lik başlangıç fiyatına sahip.