Portofino, California T’de olduğu gibi 3.9 litrelik çift turbolu V-8 motora sahip. Fakat yeni emisyon sistemi, yeniden tasarlanmış pistonlar ve yeni motor yönetim yazılımı ile çok daha güçlü bir araç.

Yeni Portofino, 591 beygirlik motoruyla 0’dan 100 kilometre hıza yalnıza 3.5 saniyede çıkıyor. Ferrari'nin iddiasına göre Portofino’nun maksimum hızı 320km/h’nin üzerinde olacak.

Ferrari, Portofino’nun yeni şasisinin California T’ye göre daha sert fakat daha hafif olduğunu söyledi. Araçta ayrıca elektronik kontrollü ‘limited-slip’ diferansiyel, manyetorolojik adaptif sönümleme sistemi ve elektrik destekli hidrolik direksiyon sistemi bulunuyor.

Portofino, sürücü panelinde 10.2 inçlik dokunmatik ekran ve 18 yöne çevrilebilen koltuklar gibi bazı özel konforlara da sahip. Ayrıca söylenene göre Portofino’nun arka koltukları, California T’ye göre çok daha geniş ve konforlu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.