Otomobil

Yeni Renault Zoe Türkiye'de satışa çıktı! İşte fiyatı

Elektrikli otomobil Renault Zoe üçüncü nesli ile karşımıza çıktı. İşte oldukça merak edilen aracın özellikleri ve fiyatı!

Yeni Renault Zoe Türkiye'de satışa çıktı! İşte fiyatı

Elektrikli otomobil denince akla ilk gelen modellerden birisi olan Renault Zoe, üçüncü nesli ile Türkiye yollarına çıkıyor. Avrupa'nın da en çok satan elektrikli otomobili olan Zoe, artık daha gelişmiş özelliklere sahip. Gelin gerek tatlı yapısı gerekse elektrikli olması ile insanların merakını cezbeden bu aracın önce özelliklerine bakalım, sonrasında ise fiyatına değinmiş olalım.

Yeni Renault Zoe Türkiye'de satışa çıktı! İşte fiyatı

52 kWh bataryaya sahip olan Yeni Renault Zoe, 395 kilometreye varan menzili ile kullanıcılara iyi bir deneyim vadediyor. Önceki nesli ile kıyaslandığı zaman daha kısa zamanda şarj olan otomobil, frenleme sırasında oluşan kinetik enerjiyi elektriğe çevirmesi sayesinde çalışırken de şarj olabiliyor. Modelin bir başka özelliği olan Mod B ise sürücünün tek pedal ile arabayı sürmesini sağlıyor. Buna göre özellik açık iken araç otomatik fren sistemi ile çalışıyor ve kendi kendine yavaşlıyor.

Yeni Renault Zoe Türkiye'de satışa çıktı! İşte fiyatı - Resim : 1

Yeni Renault Zoe iç mekanı ile de bizleri şaşırtmaya devam ediyor. 7 inç boyutundaki bilgi-eğlence ekranıyla bizleri karşılayan otomobilin kokpitindeki bütün plastik aksamlar geri dönüştürülen malzemelerden yapılmış. Ayrıca kapı içlerinde kullanılan kumaş malzemelerin de yine geri dönüştürülen kumaş artıklarından yapıldığını ifade etmeden geçmeyelim.

Gelelim şimdi fiyat bölümüne. Bildiğimiz gibi ülkemizde otomobil fiyatları bir hayli yüksek ve Renault Zoe modelinin de pazara çok uygun fiyattan giriş yapması beklenmiyordu. Beklentiler boşa çıkmadı ve aracın başlangıç fiyatı 349.900 TL oldu.

Yorumlar
local
Beklentiler boşa çıkmadı ve aracın başlangıç fiyatı 349.900 TL oldu. Şaka mısınız!
Cevapla
💎G@kko💎
Elektrikli otolar get gede yaygınlasi bele giderse dizelin sonu gelicci
Cevapla
Bülent YAVUZ
Dizelin sonu için daha çok başlangıçlar lazım. Hâlâ sıfır dizel araçlar satıladururken biz de hayal kurmaya devam edelim: Bu fiyatlara kaçımız elektrikli araç alabileceğiz de dizel bitecek?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.