Yeni Toyota Corolla Hatchback Türkiye fiyatı belli oldu

Yeni Toyota Corolla Hatchback Türkiye fiyatı belli oldu. Birçok donanım özelliği bulunan otomobilin Hybrid sürümü de var.

Yeni Toyota Corolla Hatchback Türkiye fiyatı belli oldu

Geçtiğimiz aylarda Sedan sürümü ile Türkiye pazarına sunulan Corolla, şimdi de Hatchback versiyonu ile yollara çıkıyor. Yeni Corolla Hatchback, 157.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulurken, Yeni Corolla Hatchback Hybrid ise 193.300 TL’den başlayan fiyatlara sahip olacak. Lansmana özel bu fiyatlar Mart ayı sonuna kadar geçerli olacak.

Yeni Toyota Corolla Hatchback Türkiye fiyatı belli oldu

Toyota’nın Under Priority ve Keen Look tasarım dilinin evrimleşmiş halini kullanan Corolla Hatchback, dinamik hatlarını LED farları ve entegre gündüz farlarıyla birleştiriyor. Modelin arka tasarımı da, ön bölüm gibi daha çekici hale getirildi. Daha kaslı arka bölüm ve çamurluklar aracın daha sportif görünmesini sağladı. Bagaj kapağının üzerinde yer alan tavan spoyleri ise, Corolla Hatchback’in sportif tasarımını daha ileriye taşıyor.

Yeni Toyota Corolla Hatchback Türkiye fiyatı belli oldu - Resim : 1

Toyota, Corolla Hatchback ile birlikte verimli, çevreci ve performanslı motor seçenekleri de sunmaya hazırlanıyor. Corolla Hatchback 116 HP’lik 1.2 litre turbo beslemeli benzinli ve 122 HP’lik 1.8 litre hibrit motor seçenekleri ile yer alıyor.

Hibrit versiyonlarında standart olarak sunulan Toyota Safety Sense teknolojisi, gündüz ve gece yaya algılama özelliğini içeren Ön Çarpışma Önleyici Sistem (PCS), Adaptif Hız Sabitleyici (ACC), otomatik yönlendirme desteğini içeren Şerit Takip Sistemi (LDA) ve Otomatik Yanan Uzun Farlar (AHB) teknolojilerini de barındırıyor.
Corolla Hatchback, 1.2 Turbo benzinli versiyonlarında Dream ve Flame olmak üzere iki donanım seviyesiyle sunulurken, Corolla Hatchback Hybrid’de ise Dream, Flame ve Passion X-Pack olmak üzere üç farklı donanımla tercih edilebilecek. Corolla Hatchback’in en üst donanım seviyesi ise, hibrit versiyonlarında tercih edilebilen Passion X-Pack olacak. Bu paket içerisinde Fren Destekli Akıllı Park Sensörleri ve Kolay Akıllı Park Destek Sistemi gibi özellikler yer alıyor.

Yeni Toyota Corolla Hatchback Türkiye fiyatları aşağıdaki gibi açıklandı. Rakamlar lansman fiyatları olup Mart ayı içinde geçerli. 

Yeni Toyota Corolla Hatchback Türkiye fiyatı belli oldu - Resim : 2