Yeni Toyota Crown Crossover Avalon'u tahtından edebilir! - Page 1

SUV satış rakamlarına bakınca, tüketicilerin SUV'lara yeterince sahip olamadığını gösteriyor. ABD'de Toyota'nın en çok satan arabası 2021'de 407.000'den fazla satılan RAV4'tü. Yüksek sürüşlü SUV'ler para kazandırıyorlar ve bu nedenle otomobil üreticileri sedanları artık ortadan kaldırıyor.

Yeni Toyota Crown Crossover Avalon'u tahtından edebilir! - Page 2

Örneğin Toyota, 2023 model yılı için Avalon'unu yenilememeyi tercih etti. Bu yılın başlarında, Crown'un ABD'deki Avalon'un yerini alacağını ve klas sedanın Ekim 2022'de geleceğini gösteren sızdırılmış bir bayi notu ortaya çıkmıştı.

Yeni Toyota Crown Crossover Avalon'u tahtından edebilir! - Page 3

Ama eğer Sedanlar ölmekte olan bir türse, Toyota neden Avalon'u başka bir büyük sedan ile değiştirsin? Bestcarweb'e göre yeni Avalon geleneksel bir sedan olarak gelmeyebilir. Aşağıda gösterildiği gibi, Japon yayını, 16. nesil Crown'un bir tür çapraz türev olarak üretebileceğini öne sürdü.

Yeni Toyota Crown Crossover Avalon'u tahtından edebilir! - Page 4

Fastback gövde stiline sahip olsa da aşağıdaki render tüketicilerin tercih ettiği şekilde yükseltilmiş bir sürüş yüksekliğini ve kalın siyah çamurluk davlumbazını gösteriyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.