Otomobil

Yeni Volkswagen SUV Taigo ile tanışın!

Alman otomotiv devi Volkswagen, ürün gamındaki en yeni ve küçük SUV crossover modeli olan Taigo’yu resmi olarak tanıttı! İşte detaylar!

Yeni Volkswagen SUV Taigo ile tanışın! - Page 1

Volkswagen, yeni coupe-crossover modelinin Taigo olarak adlandırılacağını doğruladı. Bu sportif kompakt SUV modeli Volkswagen’in Güney Amerika pazarındaki Nivus SUV modelini temel alıyor. Taigo, 2021’in sonlarında başlayacak Avrupa satışları öncesinde görücüye çıkacak.

Volkswagen Taigo, geçen bahar Brezilya’da Nivus olarak lanse edilmişti. Taigo, bir T-Cross model ve Nivus’tan farklı olarak biraz daha yüksek biraz daha sportif bir profile ve daha akıcı bir arka tavan çizgisine sahip.

Yeni Taigo, VW Group’un kompakt otomobiller için kullandığı MQB A0 platformuna dayanıyor. VW grubunun modüler şasi mimarisinin en küçük versiyonu. Bu markanın T-Cross kompakt SUV ve mevcut Polo süper minisini destekleyen yapı ile aynı.

Volkswagen SUV Taigo İle Tanışın!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.