Otomobil

Yeni yarış canavarı: Renault Sports R.S 01!

Fransız otomobil devi Renault, yeni spor aracının tanıtımını yaptı.

Yeni yarış canavarı: Renault Sports R.S 01!

Renault Sport R.S. 01, Renault Sport Trophy şampiyonasında yarışacak ve 2015’ten itibaren "World Series by Renault"da yer alacak. Renault açıklamasına göre, aracın sahip olduğu teknik özellikler, Renault Sport deneyimini en üst düzeyde yansıtıyor. Araç, bin 100 kilogramın altında ağırlık sunan karbon monokok gövde ve 500 bg’den fazla güç üreten motoru sayesinde 300 km/s’lik azami hıza erişme kabiliyetine sahip.

Açıklamaya göre, 40 yıldır motor sporları etkinlikleri düzenleyen Renault Sport, Renault Sport R.S. 01 ile yeni bir safhaya geçiş yapmış oldu. Araç, Renault Sport Trophy şampiyonasında da yarışacak ve 2015’ten itibaren World Series by Renault’da yer alacak.

1409342346_img20140829225102.jpg

Açıklamada görüşlerine yer verilen Renault Endüstriyel Tasarım Direktörü Laurens Van Den Acker, "Bu göz kamaştıran silueti oluştururken, aerodinamizm ve performansı da göz önünde bulundurarak konsept araçlar dünyasından esinlendik. Renault Sport R.S. 01, konsept görünümünde süper bir yarış otomobili" ifadelerini kullandı. 

Renault Sport Teknolojileri Üst Yöneticisi (CEO) Patrice Ratti ise şunları kaydetti:

1409342362_img20140829225443.jpg

"Renault Sport R.S. 01, Renault’nun motor sporlarına tutkusunu sembolize eden sıra dışı tasarıma sahip bir yarış otomobili. Aracın sahip olduğu göz alıcı hatlar bu sıra dışı otomobilde büyük bir tutkuyu yansıtıyor. Bu da Laurens Van Den Acker’in ve ekibinin taşıdığı tutku sonucunda mümkün oldu. Otomobilin gövdesinin altında Renault Sport Technologies’in en yeni sistemleri bulunuyor. Hedef hem sürücüye hem de izleyenlere heyecan dolu anlar yaratacak ileri düzeyde performans elde edebilmek. Eğer Renault Sport R.S. 01’i birkaç kelime ile özetlememiz gerekseydi şu ifadeyi kullanabiliriz: bu araç Renault DeZir’in güzelliği ile Formula Renault 3.5’in performansının birleşimi..."

Kaynak: Ntv

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.