Otomobil

Yerli Otomobil ve Antarktika konusunda yeni bilgiler!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil ve Antarktika’da söz sahibi olmamız konusunda önemli gelişmeler olduğunun altını çizdi.


Düzce Üniversitesi yerleşkesindeki Düzce Teknopark inşaatını gezdiği sırada bazı açıklamalarda bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye’nin Antarktika’da söz sahibi olması konusunda başlattıkları çalışmalara devam ettiklerini belirterek şunları söyledi:

Antarktika bilim üssü için şu anda ulusal araştırma programını yazıyoruz. İstanbul Teknik Üniversitesi öncülüğünde Türkiye’nin birçok üniversitesinden araştırmacılar, Türkiye’nin Antarktika Ulusal Araştırma programını hazırlıyorlar. Antarktika’da söz sahibi olmak için 3 şart var. Bunlardan birisi 3 sefer düzenlemek. Biz bir sefer düzenledik. İki sefer daha düzenleyeceğiz. Biz ikinci seferimizi Kasım ayından sonra Aralık ayı gibi yapacağız. Çünkü Kasım ayından sonra orada yaz oluyor. Ulusal programımızı hazırlayacağız. Antarktika ile ilgili meclisten Antarktika anlaşmasını onayladık. Türkiye 2 ülke arasında söz sahibi olan ülkeler arasında olacak.

1504525811_antartika-2.png

Yerli otomobil üretimiyle de ilgili bazı önemli gelişmeler yaşandığını belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, eylül ayı içerisinde açıklama yapacaklarını belirtti.

 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.