Otomobil

Yerli otomobilde CEO açıklaması ertelendi

Yerli otomobil CEO'sunun isminin açıklanması ileri bir tarihe ertelendi.

Yerli otomobilde CEO açıklaması ertelendi

Normal şartlar altında 11 Mayıs 2018 tarihinde yapılacak bir toplantı ile isminin açıklanması beklenen yerli otomobil CEO'su konusunda erteleme geldi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü "Şirket ortaklık sözleşmesi hazırlanmasında, şirket avukatları ilave bir süreye ihtiyaç olduğunu ifade ettiler. Bu ihtiyaç sebebiyle sözleşme imzalanması ve CEO açıklanmasını erteliyoruz" dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Konya'da, Türkiye Gıda Sanayi Zirvesi'ne katıldıktan sonra çıkışta gazetecilere yerli otomobil projesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Özlü, şunları belirtti: "Şirket ortaklık sözleşmesi hazırlanmasında, şirket avukatları ilave bir süreye ihtiyaç olduğunu ifade ettiler. Bu ihtiyaç sebebiyle sözleşme imzalanması ve CEO açıklanmasını erteliyoruz. Ne kadar... Mayıs ayı içerisinde yine yapacağız. Avukatlarımızın bir süreye ihtiyaçları var. Gelecek hafta salı gününe kadar ihtiyaçları olduğunu söylediler. Dolayısıyla yarınki yerli marka otomobil şirket sözleşmesi imza töreni ve CEO açıklanmasını erteliyoruz. Mayıs ayı içerisinde inşallah. Çok uzun değil ama 'salıya kadar ihtiyacımız var' dediler o yüzden bu süreyi dikkate almak zorundayız."

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada ise yerli otomobille ilgili sözleşme ve CEO isminin 11 Mayıs 2018'de yapılacak toplantıyla kamuoyuna duyurulacağı belirtilmişti. Eğer bir aksilik olmazsa yerli otomobili üretecek Ortak Girişim Grubu'nun CEO'su mayıs ayı içinde belli olacak.

Yorumlar
Musti
Seçime kadar beklerler artık seçime as kala da görünmez tank uçak la beraber müjdeyi verirler 😂😂
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.