2. Assassin's Creed: Unity

Serinin yedinci oyunu olma niteliğini taşıyan Assassin's Creed: Unity, kuşkusuz 2014 yının en çok konuşulan oyunlarından biri oldu. Oyunda bulunan sürüsüyle bug ve optimizasyon sorunuyla oyuncularını illallah ettiren yapım için yaklaşık 10 GB boyutunda patchler yayınlanarak hatalar az çok düzeltildi. Yeni nesil konsollarda ve PC'de hala devam eden FPS düşüşleri oyunun sunduğu muhteşem grafik kalitesini gölgeledi. Ubisoft'da hatalarının farkında olsa gerek, AC: Unity sahiplerine ücretsiz oyun dağıtmaya karar vererek hatalarını bir nebze olsun telafi etmeye çalıştı.

3. Titanfall

FPS oyunlarına farklı bir bakış açısıyla yaklaşarak dev robotlarla nasıl savaşacılağını oyunculara mükemmel bir şekilde anlatan Titanfall, duvardan duvara yürünebilmesiyle roketler sayesinde yükeseklere zıplanabilmesiyle farklı bir FPS deneyimi yaşattı. Call of Duty'nin Exo sistemiyle oldukça karşılaştırılan yapım, yılın favori FPS/Aksiyon oyunlarından biri oldu.

4. Dragon Age: Inquisition

Haberin girişinde de belirttiğimiz üzere 2014 Oyun Ödülleri'nde en iyi video oyunu olma başarısını kazanan Inquisition, oyun dünyasının güçlü grafik motorlarından Frostbite 3 ile geliştirilen ilk RPG oyunu olma özelliğini taşıyor. Sunduğu muhteşem çevre modellemeleri ve senaryosuyla listeye hak girmeye kazanan yapım ayrıca barındırdığı eşcinsellik ögeleri nedeniyle Hindistan, Pakistan ve Bangladeş ülkelerinde yasaklandığını hatırlatmakta fayda var.

5. Destiny

Yılın kuşkusuz merakla beklenen yapımlarından biri de Destiny'iydi. RPG ve FPS ögelerini birbiriyle başarılı bir şekilde harmanlayarak oyunculara sunulan yapım, başarılı multiplayer moduyla da dikkat çekti. Çıkışını gerçekleştirmesinin ardından yaklaşık bir ay sonra yapımcı firma yaklaşık 500 milyon dolar değerinde hasılat gerçekleştirdiğini açıklayarak ne kadar beğenildiğini gözler önüne sermiş oldu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.