Oyun

2017'de çıkacak 8 açık dünya oyunu!

2017 yılında çıkmaları beklenen en iyi grafikli 8 açık dünya oyununu sizin için derledik.


Açık Dünya oyunları türünün tam olarak ne zaman başladığını belirlemek zor. Kısaca ilk oyun olarak Grand Theft Auto 3 diyelim. GTA serisinin üçüncü oyunu devasa açık dünyası nedeniyle devrim niteliğindeydi. Hepimiz, tam özgürlük ile şehirleri keşfetmek için seyahat etmekten hoşlanırız. Açık Dünya oyunlarının yapmamıza izin verdiği şey bu. Yabancı bir şehre yerleşiyoruz ve istediğimiz her şeyi özgürce yapabiliyoruz. 

Tür, video oyun tasarımında da devrim yarattı. Açık dünya oyunları şüphesiz video oyun tarihinin geldiği en yüksek nokta. Geleneksel doğrusal tasarımı aşıyor ve oyuncuya, dolaşmaya özgür oldukları bir sanal alanı yaşamalarına izin veriyor. 2017'de açık dünya oyunları türüne hangi yeni oyunların geleceğini bilmek ister misiniz? Sizin için listeledik. 

Red Dead Redemption 2

Sektör lideri geliştirici ve yayıncı Rockstar Games, 2010 yılında ilki çıkan vahşi batı destansı oyunu Red Dead Redemption'un uzun zamandır beklenen ikinci oyununu piyasaya süreceğini açıkladığında, herkes çıldırdı.

Heyecan uzun zamandır oyun endüstrisinde görülmemiş muazzam seviyelere ulaştı. Red Dead Redemption 2, Rockstar'ın endüstrideki üretme gücünü gösteren o ender oyunlardan biri. Red Dead 2, 2017 sonbaharında piyasaya sürülecek. Oldukça kısa olmasına rağmen inanılmaz derecede heyecan verici olan oyun için bir fragman yayınlandı. Devam oyunu olan Red Dead 2 online bileşenleri ile inanılmaz hazırlanmış bir anlatım içerecek.

1481535605_44fifaycr4tzphwzey5rsc-970-80.jpg

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Breath of the Wild, bu yıl Los Angeles'ta düzenlenen E3'de Nintendo'nun gösterisinin en iyi parçasıydı ve bir ton ödül aldı. Nintendo belliki oyunları için çok zaman harcıyor, çaba ve özveriyle oyunlarını geliştiriyor.1481538103_zelda-breath-of-the-wild-featured-1200x630-c.jpg

Horizon Zero Dawn

Killzone serisi gibi oyunların arkasındaki stüdyo Guerilla Games, yarı fütüristik açık dünya oyunlarından Horizon Zero Dawn'ı 2017 başlarında piyasaya sürdükleri zaman açık dünya oyunlarına büyük katkıda bulunacakları aşikar.

Oyun gerçekten çarpıcı görünüyor ve son zamanlarda PS4 Pro'nun HDR ve 4K özelliklerini göstermek için çok kez sergilendi. Oyun Sony özel olacak ve açık dünya oyunlarını büyük ölçekte genişletecek.

1481538599_3126129-horizonzerodawnscreensseptevent3840x216001-2.jpg


Metal Gear Survive

Metal Gear Survive, bu yılın başlarında duyurulduğu zaman aşırı sıcak karşılanmasa da, Hideo Kojima'sız ilk oyun ve serinin tamamen açık dünyada ve çevrimiçi olarak oynanabilecek. Oyun The Phantom Pain'dekine çok benzeyen ancak zombi dolu bir dünyada geçiyor.

1481550337_3110841-mgvgc04.jpg

Destiny 2

Destiny'nin dünyasının ve mekaniğinin popülaritesini inkar etmeye gerek yok. Bungie tarafından geliştirilen oyun, seviyeler, yükseltmeler ve yeni öğeler için Grind'i geri getiriyor. Oyuncular açık dünya nişancı oyununda ciddi saatler harcayacak.

Yayınlanmadan sonra birçok içerik ve genişleme paketleri yayınlanmasına rağmen, oyuncular tam teşekküllü birşey istiyorlar. Oyun şu an sadece söylenti aşamasında ancak, Bungie'nin ilk oyunun başarısından yararlanmak isteyeceği çok muhtemel görünüyor.

1481551670_destiny-2.jpg

Ghost Recon Wildlands

Ghost Recon serisinde her zaman kısa, tatlı ve yapılandırılmış tek kişilik hikayeler bulunduğu biliniyor. Bu gelecek yıl Ubisoft'un beklenen Ghost Recon: Wildlands oyunu ile değişiyor. Standart fütüristik çok oyunculu model yerine, oyun uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı ticaretine ve kaçakçılığı bitirmekle görevlendirilmiş özel güçlere yöneliyor.

Şimdilik oyun Sicario: The Video Game gibi görünüyor. Bu kötü bir şey değil. Wildlands, Güney Amerika'nın açık dünyasında arkadaşlarınızla oynandığınızda oldukça eğlenceli olabilir gibi görünüyor.

1481551552_grwe3002.jpg

Mass Effect Andromeda

Mass Effect serisine uzun bir aradan sonra yeni bir oyun ekleniyor. Oyunun ismi Andormeda ve Komutan Shepard'ın Mass Effect 3'ün sonunda bıraktığı boşluğu doldurmay çalışacağız.

Şimdi, kendi komutanınız gibisiniz, uzay yolculuğu yapabilir ve kendi hikayelerinizi hazırlayabilirsiniz. Her türlü uzay yaratığı ile kendi benzersiz ilişkilerinizi kurabilirsiniz. Gerçekten çok heyecan verici.

1481552216_maxresdefault-6.jpg

Cyberpunk 2077

Herkes CD Projekt Red ekibinin şimdi ne yapacağını çok merak ediyor. Witcher 3: The Wild Hunt çok iyi satışlar yapıp, bir çok ödül almayı başaran nadir yapımlardan biriydi. Witcher 3 anlatı, oyun tasarımı ve çarpıcı görselleri için etkileyici bir çok ödül aldı.

Doğal olarak oyuncular, bu başarının ardından, CD Projekt Red'in bir sonraki girişiminin ne olduğuna karar vermesini istiyordu. Geçtiğimiz günlerde CD Projekt sıradaki oyununu açıkladı. Bu oyun, açık dünyada "kesintisiz çok oyunculu" bir tasarıma sahip olan bir distopik-steampunk oyunu olacak. 

1481553556_1600x1200teasercp77.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.