Oyun

2020 yılında hangi oyun konsolu alınır?

2020 yılında hangi oyun konsolu alınır sorusuna yanıt arıyoruz. Tüm detaylar videomuzda.


Bu yılın son çeyreğinde yeni nesil konsolların çıkacak olması pek çok oyun severin kafasını karıştırmış durumda. Genel olarak akıllarda aynı soru var. 2020 yılında hangi konsol alınır?

Pek çoğu şimdiki nesil konsollardan birini almak yerine yeni nesil bir konsolu beklemenin daha doğru olduğunu düşünüyor olabilir. Lakin durum pek de böyle değil. Konsolları ve fiyatlarını yerinde gözlemlemek için Bakırköy'de bulunan Media Markt mağazasına gittik. Sorunun cevabını videomuzda bulabilirsiniz.

Oyun konsolları ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon oluyor.  

Genel olarak kullanıcılara sunulan seçenekleri gözlemledik. Hangi oyuncunun hangi konsolu alması gerektiğini de videoda net bir şekilde dile getirdik. Şunu kabul etmemiz gerekiyor. Şimdi alacağını bir PS4 ya da Xbox One'ın henüz 2 - 3 sene daha ömrü var.

Nintendo Switch'in ise kullanım süresi PS4 ve Xbox One'a nazaran çok daha uzun. Burada önemli olan unsur alacağınız konsoldan beklentinizin ne olduğu. Yine de son karar siz kullanıcıların olacak.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Ekim ayı gibi konsollar için alınan gümrük vergisinde bir düşüş olacak. Lakin bu düşüşün fiyatlara ne derece yansıyacağı şimdilik meçhul. 

Hali hazırda Türkiye garantili bir konsol almak istediğinizde 3500 TL üzeri bir meblağı gözden çıkarmanız gerekiyor. Fakat dediğimiz gibi bu konsolların hala 2 - 3 yıl ömrü var. Dolayısıyla boşa bir yatırım sayılmaz.

PS5 ve Xbox Series X'in de 7000 TL civarında bir fiyatla geleceğini hesaba katarsak, şimdiki nesil konsollar hala ideal seviyelerde diyebiliriz.

Yorumlar
Tom
Bence PlayStation üstüne konsol tanımam fakat fiyatları çok fazla abartiyorlar artık millet nasıl para kazanacak diye şaştı kaldı ve bu arada en iyisi şu anda Nintendo switch
Cevapla
Misafir
Ps4 slim bence. 1) ps5'in fiyatı çok pahalı olacak. 2) en güncel oyunlar için ps4 şart. 3) ps4 slim modeli daha ekonomik. En büyük özelliği güç tasarufu. 4) ps4 pro veya ps5'i çalıştırmak için 4k Tv lazım
Cevapla
Çmerçuma
Ps4 pro veya Ps5 çalıştırmak için 4k tv şart değil bikere ve ps4 eğil xbox alınmalı
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.