Oyun

Activision Blizzard başarılı bir oyuna daha imza attı.

Blizzard Entertainment’ın açıklamasına göre Overwatch yedi milyondan fazla kullanıcıya sahip.


Overwatch 7 Milyonu Geçti

Sayılara PlayStation 4, Xbox One ve PC kullanıcıları dahil. Ancak her bir kullanıcı tek bir oyun almış olmasa bile Overwatch inanılmaz derecede popüler oldu. Karşılaştırmak gerekirse Ubisoft The Division’ı çıkardı ve şu anda 9.5 milyon kullanıcısı var. Ancak oyun bu sayıya çıktıktan iki ay sonra ulaşabildi.

Oyun sektörü tam olarak 99.6 milyar dolarlık bir sektör ve Blizzard Entertainment bu sektörde ki en iyilerden bir tanesi. Takım bazlı shooter oyunu olan yeni oyun hiç beklenmediği kadar başarılı olabilir. Blizzard’ın yöneticisi Mike Morhaime yaptığı açıklamada open beta da milyonlarca oyuncu çeken oyunun bu kadar merak edilmesinin doğal olduğunu dile getirdi. Herhangi birinin eğlenebileceği bir evren yaratırken maksimum efor sarf ettiklerini söyleyen Morhaime ayrıca yeni içeriklerin sürekli geldiğini ve her seferinde yeni bir yarışın olduğunu ancak bunun eğlenceli bir süreç olduğunu açıkladı.

Blizzard çok popüler yeni oyunu ile ilgili ilgi çekici istatistikler yayınladı. 7 milyon oyuncu tarafından toplamda 119 milyon saat Overwatch oynandı ve oyuncular oyunun önemli elementlerinden biri olan karakter değiştirmeyi tam 326 milyon defa gerçekleştirdi. Oyun bilgisayar için 40, konsollar için ise 60 dolar civarında. Ayrıca para harcayarak oyun içerisinde ki gelişiminizi hızlandırabilir yada ilginç eşyalar açabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.