Oyun

Activision işten çıkarmalara hazırlanıyor!

2018'i gelir bakımından kötü kapatan Activision, yaklaşık 200 kişinin işine son vermeye hazırlanıyor. İşte detaylar!

Activision işten çıkarmalara hazırlanıyor!

Bungie gibi bir stüdyoyu kaybetmesiyle zaten eleştiri oklarının hedefi haline gelen Activison da sular hiç durmuyor. Yeni projelerin çalışmasına başlamak adına yapılandırma kararı alan şirket, birçok çalışanının maaşına gözünü dikti. 

Genellikle rekor gelirlerle adını duyduğumuz Activision, Destiny 2 odaklı bazı sıkıntıların yaşanması ve Bungie stüdyosunun bünyelerinden ayrılması ile  gözle görülür bir düşüşe geçti.

Activision işten çıkarmalara hazırlanıyor!

Yeni yıl ile birlikte Activision'da mali sıkıntılar yaşanmaya başladı. Satışlardaki ve oyuncu sayısındaki düşüşün de büyük etkisinin olduğu bu sıkıntılar sonucunda bir yeniden yapılandırma kaçınılmaz oldu gibi duruyor. Henüz net rakamlar yok ancak Activision'un 400 milyon dolarlık bir kayıp yaşadığı da iddialar arasında.

Activision önümüzdeki günlerde işten çıkarmalara başlayacak. Test bölümü, insan kaynakları, teknik destek gibi doğrudan oyun geliştirme içerisinde olmayan bölümlerden toplam 200 kişinin işine son verileceği belirtiliyor.

Kaynaklar Activision ve Take Two gibi büyük firmaların büyük gelire endeksli olarak çalıştığı, bu nedenle oyun içi hediye sandıkları veya eşya satışı şeklinde kazanç metotlarına bağlı olduklarını belirtiyor. Son dönemde bu yöntemlere olan yaklaşımların negatife dönmeye başlaması sorunları da beraberinde getirdi. 

Bakalım Activision bu batığın içinden sağ çıkabilecek mi hep beraber bekleyip göreceğiz. Peki ya siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar
yakup
piyasa okadar kötü demek activision firması bile 200 kişi çıkartıyorsa
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.