Oyun

amiibo tutkunlarına özel uygulama!

Nintendo'nun Wii U ve 3DS için sunduğu NFC özellikli figürleri için uygulama geliştirildi. Bu uygulama ile amiibo koleksiyonunuza telefondan ulaşabilirsiniz.


Nintendo'nun 2014 yılında satışına başladığı amiibo figürleri, ilk başta Wii U konsolunu destekliyordu. Daha sonra Nintendo 3DS için harici bir NFC okuyucusu ile bu destek 3DS'e de gelmişti. N3DS ile amiibo artık direkt olarak okutulabilir hale gelmişti. Peki, nedir bu amiibo figürleri?

Nintendo lisansına sahip olan amiibo figürleri sayesinde oyundaki ilerlemenizi hem kartuşa hem de amiibo figürüne kaydedebiliyor, bazı oyunlarda karakter geliştirmelerinizi amiibo'da saklayabiliyor ve Mini Mario & Friends amiibo Challenge gibi oyunlarda amiibo figürünüz ile oyunun bazı özel bölümlerini oynayabiliyorsunuz.

Oyun aracından çok koleksiyon ürünü olarak bakılan amiibo, şimdi de mobil platforma geldi. Mahir Sümer tarafından geliştirilen my Amiibo Collection isimli uygulama sayesinde; amiibo koleksiyonu yapanlar, sahip oldukları amiibo figürlerini telefonlarında saklayabilecek.

1481107693_amiibo.png

Oldukça kullanışlı ve sade bir arayüzü sahip olan uygulama ile; amiibio figürleri hakkında bilgi sahibi olabilir, amiibo destekli oyunları görüntüleyebilir ve oyun serilerine göre amiibo'ları listeleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan uygulamayı aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

Android için my Amiibo Collection
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.