Oyun

Andorid tabanlı oyun konsolu Ouya kutudan çıktı

Google Play oyunları şimdi dev ekranda.

Andorid tabanlı oyun konsolu Ouya kutudan çıktı

Kickstarter üzerinden toplanan bağışlarla yapım aşamasına başlayan Android tabanlı ilk oyun konsolu Ouya, 8 milyon doların üzerinde bağış elde ederek geliştirme çalışmalarına başlamıştı. Oyun konsolu Android hayranları cephesinde büyük bir heyecan ve merakla bekleniyor. 60 binin üzerinde gönüllünün yaptığı bağışlar bunun sebebi gösterilebilir.

Dört çekirdekli Tegra-3 platformunun yanı sıra Android 4.1 Jelly Bean ile çalışacak konsolda 1GB sistem belleği yer alıyor. 8GB depolama alanı sunulan konsolda diğer detaylar ise şu şekilde; 1080p destekli HDMI bağlantısı, Bluetooth 4.0, WiFi 802.11 b/g/n ve USB 2.0

Ouya’nın mart-nisan döneminde dünya genelinde satışa sunulması hedefleniyor. Daha önce belirtildiği geliştiriciler için aralık ayında konsolların dağıtılacağı sözü verilmiş ve ilk kutu açmaların yaşandığını görüyoruz.
1356720344_ouyaspec.jpg

Konsolun Namco Bandai oyunları destekleyeceği bunun yanında bir medya merkezi ile medya oynatıcısı olan XBMC arasında ortaklık sağlanmıştı. NVIDIA'da konsola ciddi anlamda destek sunacağını bildirmişti.

Konsol için belirlenen satış fiyatlarına ve yayınlanan videoya aşağıdan göz atabilirisiniz.

Ouya Konsol = 99$

Ouya + 1 oyun kolu = 119.99$

Ouya + 2 oyun kolu = 149.99$

Ouya + 4 oyun kolu = 209.99$

Yorumlar
Misafir
Hala cikmadi mi bu??
Cevapla
misafir'e
Sen cikartcaktin herhalde niye gecikti diyorsun:))
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.