Oyun

Android ile çalışan mini oyun konsolu GameStick (video)

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek E3 etkinliğinin dikkat çeken tanıtımlarından biri de GameStick olacak.

Android ile çalışan mini oyun konsolu GameStick (video)

Android tabanlı oyun konsolu OUYA gibi bir Kickstarter projesi olan GameStick önümüzdeki günlerde gerçekleşecek E3 etkinliğinde görücüye çıkacak. Android platformunda yer alan oyunları daha büyük ekranlara taşıyarak bir konsol seviyesi oluşturan GameStick, taşınabilirlik noktasında OUYA oyun konsolundan daha avantajlı. Bir USB bellek büyüklüğünde olan cihazın yanında oyun kontrolcü de yer almakta. Nisan döneminde tanıtılması beklenen Android tabanlı GameStick için ilgi bir hayli yoğun olunca geliştirici ekip lansmanı bir süre daha ertelemek zorunda kalmıştı.

Mini oyun konsolunun teknik özelliklerine değinecek olursak; 1.5GHz frekans hızında çalışan Cortex-A9 mimarili Amlogic 8726-MXS işlemci, 1GB RAM, 8GB dahili depolama birimi, HDMI bağlantısı, WiFi, Bluetooth 4.0, Bluetooth uyumlu kontrolcü ve Android 4.1 Jelly Bean. E3 etkinliğinde resmi tanıtımı yapılacak konsola daha yakından bakmak için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
çok saçma
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.