Oyun

Android oyunları televizyonunuza geliyor!

Android oyunlarını televizyonunuza nasıl geliyor? Haberimizde!


Android oyunlarınızı televizyonunuzda görmek ister misiniz? Nasıl olacak bu diyorsanız bir grup geliştirici, Android oyunlarını televizyonunuza getirmek üzere çalışıyorlar. Henüz resmi olarak açıklanmadı ancak internette yer alan raporlara göre 99 dolara satışa sunulacak olan cihazın kod adı ise "Ouya".

Söylenenlere göre cihaz hack'lenerek resmi olmayan oyunları Android üzerinden oynamaya izin verecek. Ayrıca cihazın OnLive gibi akış üzerinden oyun hizmeti veren bir hizmet ile çalışacağı düşünülüyor. Henüz Android'in oyun dünyasında büyük bir yeri yok, onun için bu girişim Ouya için önemli bir deneyim olacak.

1342038444_ouya-videogame-system-and-controller-uses-android.jpg

Bu projede çalışan kişiler arasında One Laptop Per Child, Jawbone Jambox, Peek, Color gibi önemli projeler arasında çalışmış kişiler yer alıyor. Ouya, Kindle Fire ve Nexus Q gibi Android'lere rakip olacak konsolun 99 dolara satışa sunulacağı söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.