Oyun

Android tabanlı oyun konsolu OUYA'nın dağıtımı mayısta bitecek!

Mayıs ayı içerisinde destekçilere dağıtımı gerçekleşecek oyun konsolunun haziran ayında kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Android tabanlı oyun konsolu OUYA'nın dağıtımı mayısta bitecek!

Dünyanın ilk Andorid tabanlı konsolu OUYA projesinin başlaması Kickstarter üzerinden gerçekleşmişti. Proje için 950 bin dolarlık bir rakam ihtiyaç duyulurken, konsol sadece iki günlük bir sürede 2 milyon dolar bağış topladı. Hazırlıkları tamamlanan OUYA oyun konsolu 99$ ve üzerinde bağış yapan destekçiler için ürün dağıtımına başladı.

OUYA CEO’su Julie Uhrman, destekçilere gönderdiği e-postada konsol dağıtımın devam ettiği ve mayıs onuna kadar tüm destekçilere dağıtımın bitirileceği sözünü verdi. Konsolun haziran ayı içerisinde perakende şirketleri tarafından da satışa sunulacağı bildirildi. 
1365835824_2.jpg

Fiyatlandırmaya gelince, konsol 99$’dan satışa sunulacak. Oyun denetleyici(gamed pad) ise 49$ ile raflardaki yerini alacak. Namco Bandai ve XBMC ile ortaklık kuran Android tabanlı ilk oyun konsolu OUYA'nın teknik özellikleri hatırlatacak olursak;  Tegra 3 işlemcisi,1GB RAM, 8GB dahili bellek, 1080p destekli HDMI bağlantısı, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth LE 4.0, USB 2.0 ve Android 4.1 Jelly Bean. Konsolda yer alan donanımın her yıl yenileceğinin altını çizelim.

Yorumlar
meraklee
ya bu cihaz ps gibi tv yemi baglaniyo acaba ???
Cevapla
Oo
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.