Oyun

Angry Birds Facebook'ta

Sevilen oyun Angry Birds Facebook'ta yarın sunulacaktı ama Sevgililer günü nedeniyle bir gün öne çekildi.


İnternetin en popüler oyunlarından Angry Birds (Öfkeli Kuşlar) dünyanın en büyük sosyal ağındaki yerini alıyor. Facebook, oyunu 15 Şubat'ta sunacaktı ama Sevgililer günü için bir gün öne çekti. Angry Birds' ün yapımcı firması Rovio, Facebook'a özel içerikler hazırladı. Bunlar arasında en dikkat çekeni, rekabeti arttırmayı amaçlayan "power ups", yani oyuncuya fayda sağlayan veya özellik kazandıran nesneler.

1329206817_121302angry-birds.hlarge.jpg

Rovio firması yaptığı açıklamada "Oyunda dört çeşit power-ups bulunuyor. Ekranın tepesindeki şimşek imgesiyle erişim sağlanan power-ups'lardan her bölümde iki tane kullanılabiliyor. Kuşları daha güçlü kılan ve isabet oranını artıran power-ups özelliği oyuncular arasındaki rekabeti artırmayı amaçlıyor" dedi.

1329207069_angry-birds-facebook.jpg

Angry Birds'ün Facebook versiyonu, Adobe Flash Player 11 ile çalışıyor ve 3 boyutlu grafikler içeriyor. Adobe, bu sayede yıldırım çarpması, duman ve patlamalar gibi özel efektler çok daha canlı etkili olacağını belirtti.

Angry Birds, cep telefonları, kişisel ve tablet bilgisayarlarda her gün 130 milyon kişi tarafından oynanıyor.

Facebook kullanıcıları, apps.facebook.com/angrybirds/ adresinden Angry Birds oyununa erişim sağlayabilecek. Ancak 20 power-ups ücreti için 1 dolar ödemek gerekecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.