Angry Birds Space rekor kırdı!

Angry Birds Space oyunu rekor sayıya ulaştı.

Angry Birds Space rekor kırdı!

Dünya'nın en çok oynanan mobil oyunları arasında bulunan Angry Birds, kızgın kuşların son çıkan oyun serisi Space bütün Dünya'da yayınlandığı günden beri indiriliyor. Android için ücretsiz yayınlanan versiyon neredeyse bütün Android kullanıcıları tarafından indirildi diyebiliriz. Android harici diğer platformlarda da oynanabilen oyun Angry Birds'ün uzayda geçen son versiyonu Space'i indiren kişi sayısı 50 milyonu geçti.

1335813271_analisis-angry-birds-space-02.jpg

Angry Birds'ün yapımcısı Rovio'nun yaptığı açıklamada son rakamlara göre Angry Birds Space sadece 35 günde 50 milyon kişi tarafından indirilerek mobil oyunlar tarihinde rekor yaptı. Bu oyundan önce bu rekoru Draw Somthing adlı oyun 50 milyon kişi barajını 50 günde geçerek elde etmişti.

Daha öncede Angry Birds Space'in başka bir oyundan çalındığı yönündeki iddialar olmuştu. Ama ne olursa olsun bu oyun çok sevildi ve tam gaz yoluna devam ediyor. Angry Birds'ün 2009 yılında çıkardığı ilk versiyonu bile bu yılın başında açıklanan rakamlara göre toplam 700 milyon kez indirilmiş.