Oyun

Angry Birds Space rekora koşuyor!

Angry Birds oyunun son serisi Space bütün Dünya'da rekora doğru koşuyor!


Dünya'nın en çok oynanan mobil oyunları arasında bulunan Angry Birds, kızgın kuşların son çıkan oyun serisi Space bütün Dünya'da yayınlandığı günden beri indiriliyor. Android için ücretsiz yayınlanan versiyon neredeyse bütün Android kullanıcıları tarafından indirildi diyebiliriz.

Geçtiğimiz hafta oyun 22 Mart'ta resmen Rovio Games tarafından tanıtılmış, indirme bağlantıları sunulmuştu. Oyun ile ilgili olarak hatırlarsanız sizler için hazırladığımız önceki haberlerde indirme bağlantılarını, galerisini ve tanıtım videolarını yayınlamıştık.

Geçtiğimiz saatlerde Angry Birds'ün bu rakamını oyunun geliştiricisi Rovio Mobile, Twitter üzerinden bugün açıkladı. Yeni oyun Space 3 gün içinde 10 milyon kere indirilerek Dünya çapında bir rekora imza attı.

Oyunun bu kadar indirilme sayısına ulaşmasında en büyük etkenlerden birisi de iPhone, iPad, iPod touch ve Android cihazlarla birlikte Mac, PC ve diğer çeşitli formatlar için serbest bırakılmasının da büyük etkisinin olduğu biliniyor.

1332420222_video.jpg

Oyunumuzun konunusunu da hatırlatacak olursak:

Yeni oyunla birlikte farklı karakterler, yeni fizik motoru ve farklı yerçekimi ortamı ile müthiş kalitede bir oyun kullanıcıları bekliyor.  Rovio Games yeni  oyunu Space için şunları dile getirdi: “Angry Birds’ün tanıdığınız ve sevdiğiniz özelliklerine sahip olmasının yanı sıra yenilikçi ve tamamen farklı oyun tecrübesi sunuyor” dedi.

Oyun içinde dikkate çarpan bir diğer özellik ise yeni Space Eagles,  bununla birlikte ister oyun içinde toplayabiliyor, isterseniz satın alabiliyorsunuz, oyun levellerinde size yardımcı oluyor.

*Sadece Windows Phone sürümü için gelmeyen Angry Birds Space, çok yakında karşımıza Windows Phone tabanıyla da çıkacak:Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.