Apex Legends'ın yeni etkinliği fiyatlar nedeniyle tepki topladı

Apex Legends'ın Final Fantasy 7 etkinliği harika kozmetikler sunuyor, ancak bazıları 300 dolardan fazlaya mal olabilir

Apex Legends'ın yeni etkinliği fiyatlar nedeniyle tepki topladı

Apex Legends'ın merakla beklenen Final Fantasy 7 temalı etkinliği, oyunculara birbirinden çekici kozmetik ürünler (kıyafet, havalı silah vs.) sunuyor. Fakat bu ürünlerin içinde öyle bir tanesi var ki, size 300 doların üzerinde bir maliyet çıkarabilir. Bu etkinlik, oyun dünyasında büyük ilgiyle takip ediliyor ve oyuncuları hem heyecanlandırıyor hem de bütçelerini zorluyor.

Apex Legends'ın Final Fantasy 7 ile işbirliği yarın başlıyor, ancak oyuncular pahalı kozmetikler ve etkinlik reklamlarında yapay zeka kullanımı ihtimali konusunda hayal kırıklığı yaşıyorlar. Yarından itibaren, Apex Legends'ta ilk kez başka bir IP ile gerçekleştirilen bu işbirliği etkinliğinde, Şubat ayında yayınlanacak Rebirth oyununa gönderme yapan çarpıcı Final Fantasy 7 temalı kozmetik ürünlerini edinebilirsiniz. Bu son etkinlikte, oyunun etkinlik paketleri, yani ganimet kutuları aracılığıyla edinilebilen 36 yeni ürün bulunuyor, bunlar arasında altı "ikonik" cilt de var. Çoğu ganimet kutusu öğesi gibi, bunların hiçbiri doğrudan satın alınamıyor.

Genellikle, etkinliklerde mevcut olan her şeyi edindikten sonra kilidini açabileceğiniz bir miras eşyası da yer alır, bu da sizi en az 160 dolar tutarında bir masrafa sokabilir. Ancak bu sefer, ikonik Buster Sword'a benzeyen miras eşyası, etkinlik paketlerinde yer alıyor. Bazı hayranların hesaplamalarına göre, bu deriyi elde etme şansı o kadar düşük ki, en az 36 paket satın almanız gerekecek, bu da size en az 360 dolar maliyet çıkaracak (teşekkürler GamesRadar).

Apex Legends'ın yeni etkinliği fiyatlar nedeniyle tepki topladı

Aslında, tüm 36 ürünü edindikten sonra elde edeceğiniz benzersiz bir eşya, Tek Kanatlı Melek temalı bir ölüm kutusu bulunuyor. Bu, etkinlikten deriye erişimle ayrılmak isteyenlerin oldukça fazla bir miktar harcaması gerektiği anlamına geliyor. TikTok'ta bir kullanıcı, tüm bu etkinlik paketleri yerine satın alabileceğiniz şeylerin bir listesini bile yapmış, örneğin bir Nintendo Switch veya birkaç terapi seansı gibi.

Tüm bunların üstüne, Respawn, işbirliği etkinliği için hazırlanan fragmanın yapay zeka kullanılarak hazırlandığı iddiasıyla eleştiriliyor. Daha yakından incelendiğinde, bazı karakter tasarımlarının biraz tuhaf göründüğü görülebiliyor, ancak bazıları bunun tamamen yapay zeka tarafından üretilmiş olmasından ziyade, oyunun görüntülerinin bir tür yapay zeka filtresinden geçirildiğini öne sürüyor. Her durumda, teknoloji alanlarında giderek artan bir trend olan yapay zeka kullanımı, sayısız sanatçının emeğine saygısızlık anlamına geliyor ve hayal kırıklığı yaratıyor. Belki de EA yöneticileri, oyuncuları sömürmek ve sanatçıları gölgede bırakan teknolojileri kullanmaktan kaçınmalıdır, ne dersiniz?