Oyun

Apple, Arcade servisine yoğunlaşacak!

Apple Store mağazalarının tasarımlarında değişiklikler yapmaya başlayan Apple'ın, Arcade servisine odaklı yeni standları dikkat çekiyor.

Apple, Arcade servisine yoğunlaşacak!

Oyun sektörünün hızlı ilerleyişi ile Apple kullanıcılara sunduğu Arcade isimli oyun servisi üzerindeki çalışmalarına hız verecek.

Apple, Arcade servisine yoğunlaşacak!

Ürün ve aksesuarlarının satışını gerçekleştirdiği Apple Store mağazalarının tasarımlarında değişiklikler yapmaya başlayan Apple, ilk olarak New York’ta bulunan mağazalarının tasarımlarında değişiklikler yaptı. Oyun ve oyunculara yönelik kurulan oyun odaklı yeni standlar oldukça dikkat çekiyor.

Apple yayınladığı iOS 13 güncellemesi ile birlikte PlayStation 4’ün kontrolcüsü Dualshock ve Xbox One’ın kontrolcüsü Bluetooth üzerinden resmi olarak iPhone ve iPad’e bağlanma imkanı sunmuştu. Bu destekten sonra online mağazasında bu kontrolcüleri satışa sunan Apple, Arcade isimli yeni oyun servisini kullanıcılara sunarak oyun sektöründe de yer alacağını gösterdi.

Apple'ın aylık 34,99 TL karşılığında kullanıcılarına sunduğu  Arcade servisinde yüzlerce oyun yer alıyor. Bu oyunların büyük bir bölümü de PS4 ve Xbox One kontrolcüleri ile oynanabiliyor. Apple’ın da bu yüzden oyun için ayrı bir stand açması gerekti. Apple Store’larda kademeli olarak Apple Arcade standları kuruluyor.

Apple Arcade standlarında kontrolcülere bağlanmış iPhone ve iPad modellerinin olması dikkat çekiyor. Kullancılar bu alanda Apple Arcade oyunlarını fiziki kontrolcüler ile deneyimleyebilecek ve dilerlerse Dualshock 4 veya Xbox One kontrolcüsünü satın alabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.