Oyun

Apple'dan yeni oyun platformu: Apple Arcade!

Apple yeni oyun platformu Apple Arcade'i resmi olarak duyurdu. İşte Apple Arcade hakkında merak edilen her şey!

Apple'dan yeni oyun platformu: Apple Arcade!

Oyun dünyasında işler kızışıyor. Google'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı Stadia duyurusundan sonra Apple da yeni bir platformu duyurdu. Apple'ın bu gece düzenlediği etkinlikte tanıttığı Arcade platformu Google'ın platformundan farklı bazı özelliklere sahip. 

Apple Arcade, Apple'ın tanıtım etkinliğinde resmi olarak bizlerin beğenisine sunuldu. Tanıtım sonrası birçok vatandaş Apple Arcade'in tam olarak nasıl bir platform olduğunu merak eder oldu. 

Apple'dan yeni oyun platformu: Apple Arcade!

Apple Arcade, App Store'da yeni bir bölüm olarak yer alacak. Apple Arcade'de kişiselleştirilmiş öneriler de bizleri bekliyor olacak. Arcade için ekstra para istenmeyecek, belki de en güzel yanı bu olacak.

Apple Arcade özellikleri

Tüm oyunlar offline olarak oynanabilecek. Aile kullanımında ise ekstra ücret talep edilmeyecek. Başlangıç olarak Apple, 100 adet yeni ve özel oyun olacağı müjdesini de verdi. Bu oyunlar başka hiçbir mobil platformda veya Apple Arcade dışındaki herhangi bir abonelik servisinde bulunmayacak. 

Oyunlar doğrudan App Store'dan telefonlara veya iPad modellerine indirilebilecek ve oynanabilecek. Aboneler istedikleri zaman oyunları deneyebilecekler. Tüm oyun özellikleri, içeriği ve gelecekteki güncellemeler dahil edilecek ve oyunlarda hiçbir reklam gösterilmeyecek.

Apple Arcade ne zaman kullanılabilecek

Anlaşma yapılan markalar arasında Sega, Konami, Disney, Sumo Digital ve Cartoon Network gibi büyük yapım şirketleri bulunuyor. Peki platform ne zaman kullanıma sunulacak ve abonelik ücreti ne kadar olacak? Apple Arcade, 2019 sonbaharında 150'den fazla ülkede aktif olarak hizmet vermeye başlayacak.

Apple Arcade ücreti ne olacak?

Henüz hangi ülkelerin dahil edildiği resmi olarak açıklanmış değil. Buna ek olarak şimdilik Apple abonelik ücreti konusunda da bir açıklama yapmış değil. Peki ya siz Apple'ın yeni hizmetini nasıl buldunuz? Özellikle mobil platformlarda olması ve offline bağlantı istemesi konusunda ne düşünüyorsunuz? 

Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın.

Yorumlar
Mim
Apple nasıl para kazanacağını şaşırdı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.