Oyun

Apple'ın kurucu ortağı Wozniak, jOBS filmini değerlendirdi!

Yaptığı eleştiriyle gündemin ilk sıralarında!

Apple'ın kurucu ortağı Wozniak, jOBS filmini değerlendirdi!

Geçtiğimiz günlerde sizler için Türkiye galasına katıldığımız, 16 Ağustos'ta tüm dünyada eş zamanlı gösterime giren jOBS'ı sizlerden bir gün önce izlemiş, ilk eleştirilerimizi  sunmuştuk. Akıcı bir senaryoya sahip jOBS'ı herkes aynı derecede beğenmeyebiliyor. Beğenmeyenlerin arasında kurucu Wozniak da bulunuyor. Büyük beklentilerle vizyona giren Apple'ın kurucusu Steve Jobs'ın hayatını anlatan jOBS, kapanışıyla kötü eleştirilere maruz kaldı.

1376897411_jobs-wozniak-apple-1.jpg

Apple'ın ilk dönemini anlatan, Steve Jobs'ın ilk dönemde başardığı işlere odaklanan, şirketten ayrıldıktan sonra işlerin pek yolunda gitmediği bir dönemi anlatıyor olması, duraklamanın ardından firmanın günümüze kadar gelememesi filmin en çok eleştiri toplayan noktalarından birisi oldu. Bu eleştirilerin ilki Apple'ın kurucu ortağı Steve Wozniak'tan geldi. Woz, filmin jOBS ve yaşadıklarımızı yeteri kadar yansıtamadığı kanaatinde. Gizmodo sitesine yaptığı açıklamalarda oyunculuğun çok kaliteli olduğunu fakat filmin genel itibariyle tavsiyeye uygun bir nitelikte olmadığını belirtti.

1376897748_ashton-kutcher-steve-jobs-fruitatrian-diet-jpg095542.jpg

Daha önce Wozniak ile aralarında çeşitli diyaloglar geçen Ashton Kutcher, verdiği demeçlerle kurucu Woz'u sinirlendirmişe benziyor. “Muhtemelen magazin basınının başlıklarına inanıyor” şeklinde yanıt veren 2. kurucu Woz yeni bir jOBS filmi için umutlarının sürdüğünü ekleyerek sözlerine son verdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.