Oyun

Application load error hatası neden oluşur?

Steam'de Oyun önbellek dosyalarını doğrulamak, Verify Game Cache Files (GCF) nedir? Steam'de Oyun önbellek dosyalarını doğrulamak, Verify Game Cache Files (GCF) nasıl yapılır?


Bilgisayarınıza yüklü bir oyunu çalıştırmak istediğinizde "Steam Error / Application load error 5:00000065434" ⇨Application load error 5:00000065434 hatası alıyorsanız ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Oyunlarda ISO dosyası içinde ayrıca oyundan başka yüklenmesi gereken yamalar bulunur. Bu yamalar yüklenmediğinde oyun düzgün olarak çalışmaz. Bilgisayarınıza yüklü oyunların bazı dosyaları çeşitli sebeplerden arar görebilir. Oyun dosyalarının zarar görme sebebi virüsler, elektrik kesintileri, düzgün olmayan yollarla bilgisayarınızın kapatılması olabilir.

Bu gibi durumlarda Steam yardımınıza koşar.  Steam oyun inceleyebildiğiniz ve alabildiğiniz, oyun indirebildiğiniz, multiplayer, yüklü olan oyunları güncel tutmanızı sağlayan,  co-op oyunlar için size bir altyapı sunan en büyük oyun sağlayıcısıdır.

Steam ile Verify Game Cache Files - Oyun önbellek dosyaları nasıl doğrularsınız?

●Steam simgesini sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırı seçin. 

●(Windows8, Windows 7, Windows Vista)Library  sekmesinde, çalışmayan oyunu sağ tuşla tıklayın. 

●Açılan menüden Properties  seçin. 

●Local files sekmesini seçin ve  Verify integrity of game cache...  butonunu tıklayın.

●Steam oyun dosyalarını kontrol edecektir.

●Kontrol işlemi bittiğinde pencere otomatik kapanacaktır.

●Bu işlemden sonra tekrar oyunu çalıştırmayı deneyin.

Yorumlar
semih yalçın
oyunu netten indirip steama attım ama bende libary çıkmıyor türkçe benimki ve appaliction hatsı veriyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.